Streaming gier z PS3 na PS4 nie tak prędko. Na GaiKai jeszcze poczekamy

Konsola PS4 od japońskiej firmy Sony miała wyróżnić się możliwością strumieniowego przesyłania na telewizor obrazu gry prosto z internetu, bez konieczności jej wcześniejszej instalacji. Okazuje się niestety, że z rozwiązania to umożliwiającego o nazwie GaiKai na starym kontynencie nieprędko skorzystamy.

Od dawna wiadomo, że ze względu na zmianę architektury nowe PS4 nie będzie wstecznie kompatybilne z wydawanymi do tej pory grami. Aby rozwiązać ten problem Sony wykupiło jakiś czas temu firmę GaiKai, która zajmowała się pracą nad rozwiązaniami pozwalającymi na streaming obrazu gier wideo z chmury prosto na urządzenia użytkowników.

Strumieniowanie gier z chmury na konsolę PS4 miało dać możliwość grania na nowej konsoli w starsze tytuły, które zostały pierwotnie wydane na obecnie dostępną w sprzedaży konsolę PlayStation 3. Gry miały być uruchamiane na zdalnym serwerze, a na telewizor użytkownika miał być przesyłany wyłącznie obraz. W założeniu może to pozwolić na uruchamianie gier z PS3 nie tylko na PS4, ale nawet na ręcznej konsolce PlayStation Vita.

Streaming gier z PS3 na PS4 nie tak prędko. Na GaiKai jeszcze poczekamy

gaikai-logo

Chociaż pomysł wydaje się bardzo dobry, to gracze na jego realizację będą musieli nieco poczekać. O nadchodzącym uruchomieniu systemu GaiKai wypowiedział się podczas rozmowy z magazynem Edge Jim Ryan, czyli prezes oddziału Sony Computer Entertainment w Europie. Według niego GaiKai nie zostanie uruchomione wraz z premierą PS4, a najpierw trafi i tak tylko do USA.

Zobacz również:

  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [17.09.2021]

W Europie trzeba będzie na niego poczekać nieco dłużej, ponieważ wystąpiły problemy. Winne tej sytuacji są najpewniej... za słabe łącza internetoe użytkowników. Streaming gier pochłania w końcu olbrzymie ilości danych, a do wygodnej gry potrzebne są też minimalne opóźnienia.