Streamowany Flash

Koncern Macromedia planuje wraz z firmą Vital Stream uruchomienie usługi o nazwie "Flash Video Streaming Service", która oferowałaby strumieniowy przesył flashowych materiałów wideo, czyli tzw. streaming.

Podobne rozwiązanie stosowane jest już od jakiegoś czasu przez koncern Apple we współpracy z siecią Akamai Technologies w przypadku strumieniowej transmisji danych formatu QuickTime. Streaming stosuje również Microsoft, a także RealNetworks. Wszystkie te firmy oferują zarówno odpowiednie oprogramowanie do obsługi strumieniowej transmisji danych, jak i serwisy internetowe wykorzystujące streaming. Zdaniem Macromedii, sposób umieszczania tych materiałów w żadnym przypadku nie jest jednak do końca właściwy.

Pierwszym przykładem zastosowania usługi "Flash Video Streaming Service" jest Macromedia Flash Video Gallery - prezentacja 25 firm, które wykorzystały flashowe wideo w swoich projektach.

Jak powiedział nam Michał Gruda z firmy IT Media: "Ta usługa jest przeznaczona raczej dla Klientów z Ameryki Północnej z powodu lokalizacji firmy Vital Stream oraz wymagań usługi. Nie wiemy o niej zbyt wiele, ponieważ w Europie ta usługa nie jest promowana, z tego powodu trudno także o szczegółowe informacje. Firma IT Media pracuje od pewnego czasu nad dostarczaniem podobnych usług, ale w pełni przystosowanych do oczekiwań polskich odbiorców. Mogę zdradzić, że będzie to coś użytecznego dla wszystkich - domowych użytkowników i biznesu. Już dziś daję słowo, że będzie specjalna, ogólnodostępna darmowa wersja tej usługi. Nie mogę dziś jeszcze mówić o dokładnych terminach ale ... wiosna 2004 będzie ciekawa."

Macromedia Flash Video Gallery:

http://www.macromedia.com/go/fvg

Flash Video Streaming Service:

http://www.macromedia.com/software/flashcom/fvss

Więcej informacji:

Macromedia - http://www.macromedia.com

IT Media - http://www.itmedia.pl


Zobacz również