Street Fighter 4 na konsole w piątek

W najbliższy piątek, 20 lutego, odbędzie się premiera Street Fighter 4 w wersji na konsole.

Street Fighter IV to najnowsza odsłona kultowej serii bijatyk od firmy Capcom. Pierwsza część gry pojawiła się w 1987 roku i od razu podbiła serca milionów fanów na całym świecie.

Street Fighter 4 na konsole w piątek

Autorzy mają nadzieję, że nowa odsłona również przyciągnie tysiące miłośników walki do monitorów. Wiadomo, że użytkownicy będą mogli wybrać jedną z 17 postaci, w tym zarówno znane persony jak np. Ryu, Chun-Li, Ken, Guile czy Blanka, jak również nowe twarze - agentkę Crimson Viper, zapaśnika lucha libre El Fuerte, żołnierza Abela czy też Setha - głównego bossa.

Wiadomo, że Capcom chce w czwartej części serii nawiązać do jej korzeni. Z tego powodu firma zdecydowała się na bardzo wysłużoną i klasyczną konwencję 2D (choć otoczenie oraz postacie są w 3D). Nowością jest za to rozbudowany tryb zabawy wieloosobowej.

Street Fighter 4 na PlayStation 3 oraz Xbox 360 ukaże się w Polsce równocześnie z europejską premierą, czyli dokładnie 20 lutego bieżącego roku. Cena na obie platformy ustalona została na poziomie 259,90 złotych. Premierę na PC zaplanowano na czerwiec.