Street Fighter IV w planie wydawniczym CDP

CD Projekt poinformował, że do planu wydawniczego firmy trafiła nowa część kultowej serii Street Fighter. Gra na PlayStation 3 oraz Xbox 360 ukaże się w Polsce równocześnie z europejską premierą, czyli dokładnie 20 lutego bieżącego roku.

Street Fighter IV to najnowsza odsłona kultowej serii bijatyk od firmy Capcom. Pierwsza część gry pojawiła się w 1987 roku i od razu podbiła serca milionów fanów na całym świecie.

Autorzy mają nadzieję, że nowa odsłona również przyciągnie tysiące miłośników walki do monitorów. Wiadomo, że użytkownicy będą mogli wybrać jedną z 17 postaci, w tym zarowno znane persony jak np. Ryu, Chun-Li, Ken, Guile czy Blanka, jak również nowe twarze - agentkę Crimson Viper, zapaśnika lucha libre El Fuerte, żółnieża Abela czy też Setha - głównego bossa.

Street Fighter IV w planie wydawniczym CDP

Street Fighter IV

Wiadomo, że Capcom chce w czwartej części serii nawiązać do jej korzeni. Z tego powodu firma zdecydowała się na bardzo wysłużoną i klasyczną konwencję 2D (choć otoczenie oraz postacie są w 3D). Nowością jest za to rozbudowany tryb zabawy wieloosobowej.

Street Fighter IV na PlayStation 3 oraz Xbox 360 ukaże się w Polsce równocześnie z europejską premierą, czyli dokładnie 20 lutego bieżącego roku. Premiera na PC zaplanowana została na czerwiec.