Street Fighter IV zapowiedziany

Firma Capcom oficjalnie zapowiedziała, że pracuje nad kolejną, czwartą już, odsłoną serii Street Fighter. Twórcy zapowiadają, że tytuł będzie bardzo łakomym kąskiem, szczególnie dla starych wyjadaczy.

Na rynku "bijatyk" szykuje się ważne wydarzenie. Wiele osób straciło już nadzieję na to, że kiedykolwiek pojawi się kolejna część słynnej serii. Teraz jednak jest to już pewne. Capcom oficjalnie zapowiedziało Street Fighter IV.

Street Fighter IV zapowiedziany

Twórcy nie wysilają się, aby wmawiać graczom, iż będzie to "rewolucja", "przełom" i "hit". Chcą oni raczej skupić się na korzeniach serii. Odzwierciedla się to w cechach nowego Street Fightera.

Zobacz również:

  • Gry, w których czeka was brutalna śmierć

Gra zostanie osadzona w pełnym 3D. Sam mechanizm rozgrywki będzie jednak opierał się na dwóch wymiarach. Twórcy zapowiedzieli także, że do kontroli postaci wykorzystywany zostanie ten sam system sześciu przycisków. Jedyną zmianą w tym zakresie mają być nowe kombinacje ciosów. Na razie Capcom nie podał wszystkich postaci jakie zobaczymy w grze. Firma zdradziła jedynie, że znajdą się tam Ryu, Ken, Chun-Li i Dhalsim.

Więcej informacji pojawi się prawdopodobnie za dwa tygodnie, kiedy to do kiosków trafi magazyn "Electronic Gaming Monthly". Tematem przewodnim nowego numeru ma być właśnie Street Fighter IV.