Street View dodaje możliwość zwiedzania 36 kampusów

Do licznych funkcji Street View dochodzi dziś kolejna, która zainteresuje zwłaszcza studentów wybierających się na wymianę do USA. Jest to opcja zwiedzenia 34 kampusów, znajdujących się na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Oprócz nich doszły także uczelnia w Keio (Japonia) oraz Uniwersytet Glasgow (Szkocja). A na liście terenów do zwiedzania za oceanem znajduje się zarówno położony w ciepłej strefie kampus Uniwersytetu Miami, jak też i Uniwersytet Calgary, gdzie zimy są dość srogie. Dodawanie możliwości zwiedzania kampusów nie jest nowym pomysłem - już w 2012 roku wprowadzono do opcji Google Street View możliwość odwiedzenia ponad stu pięćdziesięciu obiektów tego typu.

Pełną listę nowych miejsc do zwiedzania znajdziecie na tej stronie. Dzięki połączeniu z innymi opcjami Google Earth można teraz wędrować po wirtualnej mapie kilka godzin dłużej, ale na tym oczywiście nie koniec usprawnień Street View. Kolejne powinny pojawić się w połowie sierpnia, niestety - nie zdradzono jeszcze, na czym będą polegać.