Strona Mac Rumors zhakowana

Wiele serwisów transmitowało wczorajszą prezentację z targów Macworld Expo. Wśród nich nie zabrakło również jednej z najpopularniejszych witryn poświęconych tematyce związanej z firmą Apple, czyli MacRumors.com. Strona ta jednak została zaatakowana przez cyberprzestępców.

Na początku transmisji wszystko szło bardzo dobrze. Dziennikarze serwisu MacRumors.com na bieżąco informowali o wszystkich wydarzeniach jakie miały miejsce na imprezie. Jednak o pewnym czasie, na stronie zaczęły pojawiać się dość niecodzienne wpisy.

Najpierw ukazały się informacje jakoby Mac Rumors Live było sponsorowane przez portal 4chan.org. Następnie internetowi włamywacze zajęli się stanem zdrowia Steve'a Jobsa. Na stronie co jakiś czas pojawiały się wiadomości o rzekomym zgonie prezesa Apple.

Źródło: hackerblog.net

Źródło: hackerblog.net

Po pewnym czasie wpisy stawały się coraz bardziej wulgarne i prymitywne. Tematyka zeszła więc na sprawy związane z seksem (łagodnie rzecz ujmując) oraz zwykłe, proste przekleństwa. Nie zabrakło również polskiego akcentu.

Źródło: hackerblog.net

Źródło: hackerblog.net

Dziennikarze serwisu Mac Rumors jeszcze przez jakiś czas starali się walczyć z atakiem. Po chwili jednak, zdecydowano o całkowitym wyłączeniu strony.

Wydaje się, że całą sprawę odpowiednio skomentowali autorzy hackerblog.net:

"To nie jest hakowanie. Hakowanie to odkrywanie sekretów, a nie niszczenie tego co stworzyli inni. Niektórzy hakerzy walczą nawet z cyberprzestępcami i projektują oprogramowanie zabezpieczające. To zachowanie (włamanie się na stronę MacRumors - redakcja) jest nieodpowiedzialne. Nieodpowiedzialni ludzie robią nieodpowiedzialne rzeczy."