Strona SCO zaatakowana po raz kolejny

Hakerzy w nietypowy sposób uczcili amerykańskie Święto Dziękczynienia - włamując się na stronę firmy SCO.

Ataki na firmę SCO nie są ostatnio rzadkością - zaczęły się w momencie, gdy ta zaczęła grozić użytkownikom Linuksa, że mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za nielegalne wykorzystywanie własności intelektualnych, które rzekomo znajdują się w jego kodzie źródłowym. Sprawa ta była głośna jakiś czas temu - nie tylko wśród użytkowników Linuksa. Pisaliśmy już na ten temat między innymi w artykule Novell: SCO nie jest właścicielem systemu Unix.

Tekst opublikowany na SCO.com

SCO vs World

Recently we found parts of our code in almost all Microsoft(R) software. We want to bring an action against Microsoft(R) and our legal department is working on that. Parts of code found in all Microsoft(R) products from MS-DOS(TM) 2.1 to Microsoft(R) Windows(TM) Longhorn. Currently we are checking older MS-DOS sources. It's obvious, that all while (1){ do_something; } and for (i = 0; i < 16; i++) loops came from our code.

Na zmodyfikowanej stronie hakerzy opublikowali informację następującej treści: "(...) w prawie wszystkich produktach Microsoft zostały odnalezione fragmenty kodu należące do SCO i firma chce podjąć kroki prawne przeciw MS. Fragmenty kodu zostały odnalezione w programach od MS-DOS 2.1 aż do najnowszego Microsoft Windows Longhorn (...)". Strona zawierała podpis "hacked by realloc()."

Aktualizacja: 30 listopada 2004 08:53

W poniedziałek nastąpił kolejny atak na stronę SCO - tym razem włamywacz umieścił na niej banner z tekstem "Cały wasz kod należy do nas. Oddajcie nam wszystkie wasze pieniądze". Oświadczenie w tej sprawie wydało SCO - przedstawiciel firmy potwierdził, że w ciągu minionych kilku dni doszło do dwóch włamań na stronę i podmienienia jej zawartości.

Strona SCO zaatakowana po raz kolejny

Podmieniony banner SCO