Strona WWW - jak zdobyć popularność i dać się polubić Google

Każdy może stworzyć stronę internetową. W dobie systemów zarządzania treścią (CMS) i darmowych szablonów najtrudniejszym zadaniem staje się promocja strony WWW i zatrzymanie internautów na dłużej. Twoje pierwsze zadanie: uczyń stronę przyjazną. Drugie: spraw, aby wyszukiwarki internetowe chciały jej szukać.

Oto kilka wskazówek dla twórców stron internetowych:

Zaprojektuj to dobrze. Spraw, aby strona WWW była miła dla oka i prosta w obsłudze. Jeśli ma wiele podstron, zadbaj aby użytkownik mógł łatwo po nich nawigować. Nie staraj się wyróżniać wszystkich treści. Skup się na tych najważniejszych, które koniecznie powinny być przeczytane.

Pisz poprawnie. Ponownie przeczytaj swój tekst zanim umieścisz go w sieci. Staraj się nie popełniać błędów w gramatyce i ortografii. Używaj zwięzłego, zrozumiałego języka.

Zobacz również:

  • test2speed.com pozwala przetestować szybkość strony WWW

Trzymaj się swojego tematu. Nie pisz o wszystkim co wydarzyło się dziś na świecie. Jeśli chcesz zyskać uznanie internautów, skoncentruj się na ulubionej dziedzinie i bądź w tym wytrwały.

Zobacz też: Jak szybko założyć stronę WWW

Linkuj słowami, nie obrazkami. Paradoksalnie, w przeglądaniu internetu 'słowo jest warte więcej niż tysiąc zdjęć'. Jeśli w odnośniku umieścisz przemyślany opis polecanej strony, będzie on zrozumiały zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek.

Dodaj tytuł i opis strony. Wyszukiwarki internetowe zwracają uwagę na tekst umieszczony w meta tagach <title> i <description>. Warto umieścić tam frazę dokładnie określającą co znajduje się na wskazanej witrynie. Pomoże to internautów poszukującym danych np. z wykorzystaniem Google'a. Aby dodać opis strony wstaw następujący kod w sekcji <head>:

<meta name="description" content="Tu wstaw treść opisu. Może być nieco dłuższy i powiedzieć więcej niż tytuł" />.

Opisz swoje zdjęcia. Wrzucając obrazek na stronę WWW należy nadać mu sensowną nazwę pliku. Ponadto, opisać go z użyciem atrybutu "alt". Ułatwi to pracę wyszukiwarkom, a także użytkowników, którzy z jakiejś przyczyny nie będą mogli zobaczyć obrazka. W kodzie HTML wygląda to następująco:

<img src="http://ścieżkaobrazka/obrazek.jpg" alt="Tutaj umieść opis obrazka" />.

Szukając sposobów promocji nie zapominaj o forach dyskusyjnych i serwisach społecznościowych. Pod każdym wpisem na forum, w stopce, możesz umieścić odnośnik do swojej strony WWW nie narażając się na zarzut o SPAM. Ciekawym sposobem jest również utworzenie fanpage'a witryny na Facebooku. Jako przykład zapraszamy na facebookową stronę PC Worlda :)