Strona internetowa Uniwersytetu Harvarda celem ataku hakerów

Strona internetowa Uniwersytetu Harvarda stała się celem ataku. Sądząc po dołączonym podpisie, dokonali go syryjscy hakerzy.

W poniedziałek strona internetowa Uniwersytetu Harvarda została zaatakowana przez (prawdopodobnie) syryjskich hakerów, którzy umieścili na niej zdjęcie syryjskiego prezydenta, Bashara al-assada, ubranego w wojskowy mundur i pozującego na tle państwowej flagi. Zdjęciu towarzyszył napis o treści "Syrian Electronic Army Were Here".

Ponadto hakerzy zamieścili na stronie informację, w której skrytykowali Stany Zjednoczone za sprzeciw wobec reżimu Bashara i zagrozili przeprowadzeniem w odwecie ataków terrorystycznych.

"Strona uniwersytetu rzeczywiście padła ofiarą ataku z zewnątrz. Byliśmy zmuszeni wyłączyć serwer na klika godzin, aby doprowadzić ją do porządku. Atak wydaje się być dziełem doświadczonego hakera, lub też grupy hakerów" - powiedział rzecznik uczelni.

Warto zaznaczyć, że Uniwersytet Harvarda to jedna z najbardziej renomowanych uczelni na świecie, która właśnie w tym roku świętowała 375-lecie swojego powstania. Jest to też najstarszy uniwersytet w Stanach Zjednoczonych.