Strona krakow2022.org (Kraków 2022) - za ile byście ją zrobili?

Na stronę internetową krakow2022.org Stowarzyszenie Komitet Konkursowy Kraków 2022 wydało blisko 70 tys. złotych. To uczciwa cena?

Jak zapewne wielu z Was słyszało, obecnie mocno forsowany jest pomysł zorganizowania w 2022 roku Igrzysk Olimpijskich w Krakowie. Inicjatywa ta budzi mocne kontrowersje, gdyż oznacza dla naszego kraju miliardowe wydatki. Część z nich już ponieśliśmy, czym zajęło się Stowarzyszenie Komitet Konkursowy Kraków 2022. I właśnie ten organ wziął na celownik Pan Władysław z Krakowa, który w styczniu wysłał wniosek z prośbą o dostęp do informacji publicznej. Domagał się w nim ujawnienia:

- wszystkich dokumentów związanych z promocją igrzysk w Krakowie

- szczegółów na temat kosztów delegacji do Soczi

- listy osób zatrudnionych w Komitecie

Początkowo został zbyty przez Stowarzyszenie, lecz już jego kolejny "atak" przyniósł zamierzony skutek. Otrzymał m.in. tabelę, w której wyszczególnione zostały koszty związane z promocją pomysłu Igrzysk w Krakowie. Z naszego punku widzenia najbardziej interesujący jest punkt:

"Realizacja wielopoziomowego serwisu internetowego związana z tworzeniem multimedialnej, interaktywnej strony internetowej"

oraz widniejąca przy nim kwota: 68 880 zł.

Wspomniany serwis to www.krakow2022.org/pl/.

Nie znam się na tym więc moje pytanie do Was: czy wspomniana kwota jest w porządku, czy też jakoś dramatycznie odbiega od realiów?

Zobacz również:

____________________

Na koniec jeszcze jedno pytanie: jesteście za, czy przeciw organizacji Igrzysk Olimpijskich w Polsce w 2022 roku? Ja skłaniam się do tej drugiej opcji. Polecam do przeczytania artykuł Pana Łukasza Warzechy.

Źródło informacji: krowoderska.pl

Aktualizacja: 12 kwietnia 2014 10:34

Jagna Marczułajtis-Walczak zrezygnowała z funkcji przewodniczącej Komitetu Konkursowego Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022.