Strony WWW

Corona jest jednym z atrakcyjniejszych miejsc w Internecie, śledzi obecne i przyszłe produkcje. Stopklatka zaś jest najlepszym w polskim Internecie serwisem, przechodzącym w ostatnich latach pozytywne przemiany merytoryczne i funkcjonalne.

http://www.corona.bc.ca

Królowa nowinek ze świata filmu. Corona jest jednym z atrakcyjniejszych miejsc w Internecie, śledzi obecne i przyszłe produkcje.

Ten właśnie serwis często pierwszy publikuje niesamowite wieści, plotki, doniesienia i przypuszczenia. Corona jest czujna, lecz nie przeraża swą monarszą wszechwiedzą. Wdzięczna jest już pierwsza strona, wskazująca na pewne priorytety, jak chociażby omówienie historii klubowej maskotki - stworka Sprocketa. Dowiadujemy się też nieco więcej o samej Coronie, a także możemy do niej napisać. Prawdziwym jednak klejnotem jest serwis Coming Attractions. Dbałość o użytkowników widoczna jest już na pierwszej stronie, gdzie możemy sobie wybrać preferowaną formę graficzną serwisu. Informacje, którymi nas częstują jego twórcy, są najnowszymi wiadomościami z hollywoodzkich salonów i domów produkcyjnych. Entuzjazm budzi przejrzyście stworzona i zaprezentowana baza danych. Dzięki niej w łatwy sposób można odkryć, kto i co kręci lub jakie dopiero ma zamiary. Dział poświęcony DVD, podobnie jak inne, oferuje najświeższe informacje o czekających nas atrakcjach. Serwis jest zaprojektowany w sposób przyjazny dla użytkownika. Łatwo się zorientować w zasobach i odnaleźć potrzebne informacje w skarbnicy wiedzy o teraźniejszości i przyszłości filmu. Jednym słowem, jest to bardzo dobre źródło informacji z łatwym i przyjemnym interfejsem.

http://www.stopklatka.pl

Najlepszy w polskim Internecie serwis, przechodzący w ostatnich latach pozytywne przemiany merytoryczne i funkcjonalne.

Zatrzymana w kadrze Stopklatka jest jednym z najstarszych i najbogatszych pod względem treści serwisów filmowych w polskiej Sieci. Poza zapowiedziami, recenzjami, wynikami kinowymi i wieloma nowościami znajdziemy tu elementy multimedialne: zdjęcia lub zwiastuny. Działy serwisu poświęcone są szeroko rozumianej tematyce filmowej. Są to: Wydarzenia, Kino Domowe, Czytelnia, Wokół Filmu, Szukaj, Multimedia, O Nas, Linki i WAP. Niektóre powstały niedawno, nie powinna więc zaskakiwać ich skromna zawartość. Dział dotyczący Kina Domowego jest złożony z sekcji: Wideo, DVD, Video CD, Telewizja i Box office, czyli rankingu wypożyczalni.

Znajdziemy tu najnowsze informacje i filmów. Poruszanie się po serwisie jest proste. Lewa ramka stanowi moduł nawigacyjny i prezentuje w najprostszy sposób kolejne sekcje. Przechodząc do którejś z nich, odnajdujemy takie opcje, jak klasyczne linki tematyczne oraz narzędzia dokładniej kategoryzujące zasoby. Ostatnimi czasy widoczny jest wyraźny postęp zarówno pod względem technologicznym, jak i merytorycznym. Bardzo poprawiła się też funkcjonalność. Narzędzie wyszukujące działa prawidłowo. Co ciekawe, dzięki odpowiedniej indeksacji zasobów udało się stworzyć mechanizmy relacyjne między różnymi elementami serwisu. Stopklatka na polskiej scenie jest jednym z najciekawszych wortali filmowych.