Strony WWW

Vidoeflicks to niby sklep, a tak naprawdę skarbnica wiedzy. Wspaniałe połączenie wysokiej technologii z treścią, która nie obawia się wchodzić w wątki poboczne. Natomiast www.imagesjournal.com jest magazynem o kulturze popularnej, którego najważniejszą cechą są długie artykuły, dotyczące zapomnianych westernów i horrorów oraz zupełny brak reklam.

www.videoflicks.com

Niby sklep, a tak naprawdę skarbnica wiedzy. Wspaniałe połączenie wysokiej technologii z treścią, która nie obawia się wchodzić w wątki poboczne.

Videoflicks, której mentorem jest Burt Reynolds, to amerykański serwis jednego z najpoważniejszych salonów internetowej sprzedaży filmów. W ich katalogu znajduje się blisko 100 000 tytułów. Nie jest to jednak główny powód, dla którego warto zajrzeć na te strony. Moim zdaniem, najciekawszym elementem są tematyczne katalogi, przybliżające nam kino, którego często nie znamy. Można je znaleźć w "Features" - opcja ta pojawia się w różnych miejscach w zależności od sekcji. Dział DVD jest właściwie nakładką na sklep. Podobnie jak w Amazonie, użytkownicy mogą napisać recenzję danej płyty.

Jeśli chodzi o możliwości poszukiwania interesujących danych, jest bardzo dobrze. Istnieje kilkanaście sposobów znalezienia odpowiedniego tytułu. Redaktorzy serwisu stworzyli także własne kategorie na podstawie najczęściej kupowanych tytułów. Nie dziwi więc, że w "Russel Crowe Mania" wydzielono filmy z tym jakże popularnym ostatnio aktorem. Dotyczy to również Toma Hanksa i Marylin Monroe. Pożyteczna jest także kategoria, która pozwala zorientować się w tytułach filmów w cenie nie przekraczającej 10 dolarów. Wracając jednak do sekcji "Features", trzeba powiedzieć, że znajdziemy w niej informacje dla każdego prawdziwego maniaka VHS i DVD. Są tu biografie twórców, filmy zrobione na podstawie komiksów, przegląd kina brytyjskiego, najlepsze filmy i komedie, filmy dotyczące mniejszości seksualnych, młode gwiazdy hollywood, produkcje kanadyjskie, erotyka, filmy klasy B, kino azjatyckie, kobiety w filmie i 50 legend na podstawie listy American Film Institute. Większość tematów pogłębiono i odpowiednio wydzielono z podstawowych sekcji na kolejnych podstronach. Każdy kinoman, który rozkoszował się produkcjami spoza głównego nurtu, znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkim uzależnionym i spragnionym zrozumienia dla swojego odchylenia - polecam.

www.imagesjournal.com

Images to magazyn o kulturze popularnej, którego najważniejszą cechą są długie artykuły, dotyczące zapomnianych westernów i horrorów oraz zupełny brak reklam.

W imagesjournal zawsze dzieją się rzeczy niezwykłe. Gdzieś na poboczu infostrady i na marginesie podobnych do siebie wiadomości tworzy się interesująca kolekcja artykułów, które zbliżają nas do zapomnianych czy nieznanych fenomenów filmowych. Zacznijmy od działu "Features", w którym zebrane materiały dotyczą historycznych i współczesnych zjawisk kultury masowej. Nie ma jednak mowy o tych najwspanialszych czy najpopularniejszych. Ostatnio prezentowany artykuł był interesującą relacją z festiwalu filmowego... w Istambule. Sekcję "In Focus" opanowała ostatnimi czasy moda na western, w związku z czym przekazuje ona pełną wiedzę o tym gatunku i filmach zarówno amerykańskich, jak i włoskich. To nie tylko omówienia, ale ilustracja pewnego cyklu i przemian gatunku, który był najbardziej charakterystycznym dla amerykańskiego kina. Znajdziemy tu także filmów, zarówno kinowe, jak i dotyczące wideo oraz DVD.

Warto śledzić informacje na tej kolumnie. Images to strony niekomercyjne, dlatego nie ma tu wszędobylskich reklam. Nowe artykuły pojawiają się co kwartał, natomiast co tydzień. Najważniejsze wydaje się jednak to, że poprzez szczegółową analizę obecnych trendów, wszystkie teksty w jakiś sposób tłumaczą nasze miejsce w świecie. Oryginalność twórców i tematy, które poruszają, są coraz rzadziej obecne w Sieci. Kolorystyka jest bardzo spokojna i nie utrudnia zapoznania się z tekstem. Wyszukiwarka działa i czasami daje nieoczekiwane wyniki...