Strony WWW

Internetowe wcielenie tygodnika The Onion to jedno z najlepszych miejsc, by znaleźć wywiad czy recenzję, o które trudno gdzie indziej. Przejrzystość, bogaty zestaw recenzji oraz aktualne wiadomości o DVD ze świata i Wielkiej Brytanii są natomiast największymi atutami serwisu DVD Times.


www.theonionavclub.com

Internetowe wcielenie tygodnika The Onion to jedno z najlepszych miejsc, by znaleźć wywiad czy recenzję, o które trudno gdzie indziej.

Wyjątkowość theonionavclub polega na ciekawym doborze informacji, często pochodzących z drugiego obiegu. Nic dziwnego, bowiem redakcja nie obawia się przeprowadzać wywiadów z osobami spoza głównego nurtu, takimi jak Darren Aronofsky, Jim Jarmusch czy gwiazda punkowego zespołu Dead Kennedys. Wszystko jest kwestią konwencji, która - mimo że dość swobodna - jest w swej istocie w pełni profesjonalna. Szczególną uwagę zwracam na "Features", gdzie można znaleźć bardzo dużo informacji ze świata mniej oficjalnego niż ten prezentowany przez popularne serwisy. Projektanci strony koncentrują się jednak na najpoważniejszych twórcach, czemu zawdzięczają bardzo dobrą opinię wśród profesjonalistów i zwykłych miłośników kina. W pozostałych sekcjach znajdziemy recenzje muzyczne i filmowe. Poza tym jest lista filmów zapomnianych, jak również sekcja "justify your existence", w ramach której możemy na przykład zapytać: Dlaczego mam kupić twoją płytę? Odpowiedzi są miejscami bardzo zabawne, bowiem artyści nie zawsze sobie z nimi radzą. Szkoda że pytania nie są kierowane do reżyserów i producentów. Sam chętnie dowiedziałbym się, dlaczego mam kupić film np. Jerry'ego Bruckheimera. W poruszaniu się po stronie pomaga pełnotekstowe wyszukiwanie. Grafika na czarnym tle może budzić kontrowersje, ale w tym przypadku wydaje się jak najbardziej na miejscu, bowiem prawie cały serwis, poza komiksami, jest utrzymany w tonacji biało-szaro-czarnej, co niewątpliwie dodaje mu elegancji i powagi.

www.dvdtimes.co.uk

Przejrzystość, bogaty zestaw recenzji oraz aktualne wiadomości o DVD ze świata i Wielkiej Brytanii to największe atuty serwisu DVD Times.

Brytyjski serwis DVD Times koncentruje się przede wszystkim na sekcjach profesjonalnie opracowanych recenzji, głównie z regionu 2. i 1. oraz wiadomości z całego świata. Na przemian pojawiają się informacje i recenzje. Dodatkowo na lewej belce wprowadzono trzy okna wyszukiwania. Pierwsze ogranicza się wyłącznie do zawartości DVD Times, drugie jest narzędziem DVD Portalu, natomiast trzecie prowadzi do krótkich opisów filmów i charakterystyki technicznej dysków. Dzięki ostatniemu z narzędzi możemy też często porównać dyski z R1. i R2. DVD Portal, który możemy przeszukiwać w ramach opisywanego serwisu, jest równocześnie sekcją linków. To zbiór informacji bardzo dobrze zindeksowanych. Niestety, ich liczba może zawieść. Pod względem merytorycznym DVD Times jest przede wszystkim źródłem bardzo dobrze opracowywanych recenzji. Okrojona grafika i klarowność układu treści pozwalają na łatwe poruszanie się w ramach serwisu. Bardzo miłym dodatkowym elementem są raporty o problemach z daną płytą. W większości naświetlono wyłącznie sprawę dysków, które nie chcą się odtworzyć w danym odtwarzaczu. Z rzadka zdarza się, że pole pokazujące rozwiązanie problemu jest wypełnione. To dobry pomysł, szczególnie że wielu użytkowników pisze o tych zagadnieniach na listach dyskusyjnych. Sekcja z recenzjami sprzętu jest ograniczona, lecz warto przyjrzeć się ich wartości informacyjnej. Podsumowując, serwis jest dobrze skrojony i w bardzo brytyjskim stylu.