Strony WWW

DVD Box to interaktywny serwis, działający niczym forum. Użytkownicy sami dbają o jego treść. Dla wszystkim spragnionych bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi. Pato pasimito jest natomiast serwisem działającym na zasadzie forum, którego użytkownicy zgłębiają tajniki DivX.


www.DVD.Box.Sk

Interaktywny serwis, działający niczym forum. Użytkownicy sami dbają o jego treść. Dla wszystkim spragnionych bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi.

Jest to jeden z serwisów vortalu Box, omawiającego najnowsze trendy cyfrowej ery. Szata graficzna nie jest imponująca, ale przez to strona zyskuje na funkcjonalności i szybciej się ładuje. Jak przystało na część multimedialnego pudełka, strona www.dvd.box.sk jest otwartym forum wymiany informacji wyposażonym w wyszukiwarkę. Wyróżnia się wysokim stopniem interaktywności. Można przesyłać własne wiadomości, pytania i wątpliwości, a także wrzucić ogłoszenie na tablicę informacyjną. Nie mogło też zabraknąć sekcji z kodami do stacjonarnych odtwarzaczy. Bardzo często właśnie na dvd.box można znaleźć najnowsze informacje technologiczne spoza głównego obiegu. Nic w tym dziwnego, bowiem serwis poświęcony jest zarówno filmom, jak i DVD oraz DivX-owi. Dla miłośników wszelkich programów związanych z tym ostatnim formatem jest to istny raj pełen skórek, podpisów, oprogramowania i przewodników. Ta tematyka budzi zresztą największe zainteresowanie odwiedzających. Daje to w sumie ciekawy obraz sytuacji: mniej osób czyta recenzje czy wiadomości, zdecydowana większość preferuje oprogramowanie. Zainteresowanie budzą też testy. Na wszystkich stronach umieszczony jest licznik hitów. Bez trudu można zauważyć, że wśród ostatnich ściągnięć napisów przodują Polacy i Czesi.

http://pato.pasimito.com

Pato pasimito jest serwisem działającym na zasadzie forum, którego użytkownicy zgłębiają tajniki DivX.

Si, Si signor, to jest pasimito, czyli miejsce, w którym członkostwo daje dostęp do tajemnych zasobów. Strona pod względem wizualnym nie jest imponująca, za to pozwala dość dobrze rozeznać się w charakterze zbiorów. Skupia się przede wszystkim na technologii DivX. Udostępnia napisy, których (wedle statystyki z tego dnia, kiedy ją odwiedziłem), było... 2323 skatalogowanych alfabetycznie. Wyodrębniono też top 10 - 10 najczęściej pobieranych plików. Potrzebujący tłumaczeń mają okazję zapoznać się zarówno z ich podstawowymi parametrami, jak i z opiniami osób, które z nich skorzystały. W serwisie znajdziemy także zestaw potrzebnych aplikacji. Dla poważniejszej działalności w ramach tej społeczności wymagana jest jednak rejestracja. Twórcy serwisu twierdzą, że przynosi to same korzyści. Z pewnością jedną z nich jest możliwość dodawania własnych napisów. Rejestracja to niewątpliwie bardzo dobra formuła, budująca internetową społeczność. Do pasimito należy w tej chwili około 5000 osób.