Strony WWW

DVD Debate to strona, która informuje o wszystkich filmach wydanych na DVD, dlatego możemy tu znaleźć wiele interesujących wiadomości z regionów 1., 2. i 4.

http://www.dvddebate.com

DVD Debate to strona, która informuje o wszystkich filmach wydanych na DVD, dlatego możemy tu znaleźć wiele interesujących wiadomości z regionów 1., 2. i 4.

Na wielość poruszanych w DVD Debate tematów wskazuje chociażby długość lewej belki, gdzie - jak przystało na prawdziwą debatę - znajdziemy zarówno chat, jak i forum dyskusyjne. Przy każdej wiadomości lub recenzji mamy możliwość wyrażenia własnego zdania. Pokazywana jest także liczba odsłon, co zarówno twórcom, jak i użytkownikom sygnalizuje atrakcyjność danego tematu. Konstrukcja taka pozwala w łatwy sposób budować wszelkie zestawienia. Chcesz zobaczyć najchętniej czytane artykuły, klikasz w odpowiedni link na danej belce i już jesteś w poszukiwanym miejscu. filmowe ograniczono, niestety, wyłącznie do regionu 2. Wyszukiwarka działa poprawnie, choć jest to tylko małe okienko ukryte w prawym rogu serwisu. Nie zabrakło poza tym działu poświęconego ukrytym dodatkom. Wszystkim fanom gorąco polecam odkrywanie tych czasami bardzo zabawnych materiałów. Ciekawą sekcją są także Cinema to DVD, gdzie jest mowa o planowanych premierach dysków. Dzięki temu dość łatwo można poznać sposób dystrybucji danego tytułu w trzech różnych regionach. W związku z tym nie może się obyć bez "haków" regionalnych. Przejrzysta struktura i wiele opcji sprawiają, że strona Debate to bardzo intrygujące miejsce, które śmiało można polecić każdemu anglojęzycznemu fanowi DVD. Wszystkim, którzy się w niej rozsmakują, przyda się z pewnością pełna rejestracja. Szata graficzna serwisu nie należy może do najatrakcyjniejszych, jednak - według mojego skromnego zdania - nie szata zdobi dobry serwis, lecz jego funkcjonalność, interaktywność i zawartość. Pod tymi względami DVD Debate nie zawodzi.

http://www.dvdlink.co.uk

Strona DVD Link, zgodnie z nazwą, powinna zapewnić jak najlepszy zestaw linków do stron związanych z DVD. Niestety, tak nie jest.

Pomysł jest w sumie bardzo dobry. Rzeczowy katalog linków o DVD każdemu by się przydał. DVD Link obserwuję już od dłuższego czasu, zwraca bowiem uwagę jej chwytliwa nazwa. Wydawałoby się, że w ciągu pół roku, a mniej więcej od takiego czasu wchodzę na tę stronę, powinno się coś wydarzyć, przełamać. Tymczasem wygląda na to, że pomysłodawca katalogu czeka, aż użytkownicy sami prześlą mu swoje propozycje. Dzieje się poza tym coś niepokojącego - przejście do trzeciego etapu dodawania jest z mojego punktu widzenia właściwie niemożliwe. Sprawdzałem to kilkakrotnie w ciągu tygodnia o różnych porach dnia, niestety, zawsze pojawiał się ten sam komunikat, stwierdzający, że czas operacji minął. Tym samym dane zostały usunięte. Na wszelki wypadek napisałem do redaktora, a może raczej opiekuna serwisu, że mam taki problem. Jak dotąd, nikt nie dał o sobie znać. Sprawa jest o tyle dziwna, że na stronie funkcjonuje sekcja, gdzie zapisane są ostatnio dodane linki. Dane wskazują na to, że pojawia się tam przynajmniej jeden nowy link dziennie. W niektórych sekcjach z przykrością odkryłem, że prezentowane adresy stron są nieaktualne. Taki poziom informacji rozczarowuje. Być może przy próbie komunikacji niepotrzebnie wpisałem pytanie w okno, zamiast napisać bezpośrednio. Być może moje pytania przepadły, jak ten nieszczęsny link. Cóż, tego się już nie dowiem przed oddaniem tekstu. Sądziłem, że wspólnymi siłami będzie można zrobić przegląd Sieci pod kątem DVD. Niestety, nie udało się. A szkoda, bo jedno, co jest naprawdę dobrze przemyślane na DVD Link, to wstępna kategoryzacja zasobów.