Strony WWW

Główną zaletą serwisu hifi.pl jest przejrzysta struktura, która umożliwia łatwe nawigowanie po jego zawartości. Audio Review jest serwisem, który może zbliżyć każdego fanatyka audio do wymarzonego sprzętu.


Główną zaletą serwisu hifi.pl jest przejrzysta struktura, która umożliwia łatwe nawigowanie po jego zawartości. Audio Review jest serwisem, który może zbliżyć każdego fanatyka audio do wymarzonego sprzętu.

http://www.hifi.pl

Pierwsza strona serwisu stanowi równocześnie pełną prezentację tego, co możemy w nim znaleźć. Miłym zaskoczeniem jest pomysłowe rozwiązanie poszczególnych działów. Do moich ulubionych należy między innymi przewodnik, będący rozbudowaną bazą teleadresową. Znajdziemy w niej zarówno informacje o dystrybutorach, producentach, prasie, sklepach tradycyjnych oraz internetowych, jak i cenniki sprzętu AV różnej marki. Podobną strukturę mają ogłoszenia drobne, podzielone według kilku kategorii sprzętowych. Wśród działów hifi.pl są: Felietony, Poradnik, Słownik, Wywiady, Reportaże, Listy, Kalendarz wystaw, Nowości i Recenzje. Każdy z nich ma coś interesującego do zaoferowania. Początkujący użytkownicy mają okazję liznąć fachowej wiedzy dzięki dobrze opracowanym hasłom. Po zapoznaniu się z terminologią śmiało mogą udać się do działu porad czy recenzji. W obu znajdują się ciekawe informacje, także dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Sporo tekstów dotyczących urządzeń znajdziemy w dziale recenzji. Jeśli chodzi o pozostałe części serwisu, to ich nazwy mówią same za siebie. Godne polecenia są jeszcze nowości i kalendarz wystaw. Szata graficzna jest stonowana, wszędzie panuje kolor niebieski. Podsumowując, hifi.pl oferuje sporo dobrze skatalogowanych informacji..

http://www.audioreview.com

Bogactwo treści, jakie cechuje ten serwis, powoduje, że co chwilę powstają nowe kategorie i sposoby odnalezienia pożądanej informacji. Obecnie nowinką jest indeks alfabetyczny producentów. Niby niewiele, ale o ileż prościej połapać się w tej niesamowitej liczbie opinii o urządzeniach audio! Serwis spełnia przede wszystkim funkcję doradczą i ułatwia użytkownikowi wybranie najodpowiedniejszego sprzętu. Jest też wyszukiwarka i klarowny podział na kategorie. Myli natomiast angielskie sformułowanie buying guide. Nie jest to bowiem przegląd produktów spotykany na niektórych stronach, ale zestaw porad dotyczących wyboru sprzętu. Serwis pozwala także na porównanie cen w kilku sklepach, a zarejestrowani użytkownicy mogą sobie podyskutować na liście. Przyjemnym dodatkiem są też zdjęcia ulubionych systemów, przesyłane z całego świata.

Z całą pewnością jest to przyjazne miejsce do zatrzymania się na dłużej. Układ treści jest przejrzysty i nawet szata graficzna ułatwia poruszanie się po audioreview. Polecam wszystkim miłośnikom audio-wideo.