Strony WWW do wydruku

Program Macromedia Flash zmienił statyczne strony WWW w animowane filmy, zapewniając jednocześnie dobrej jakości wydruki z zawartością witryny.

Macromedia uzupełniła program Flash 4 nową opcją, pozwalającą programistom wprowadzać na strony "flashowe" polecenia umożliwiające wydruk zawartości witryny w formie obrazków o wysokiej rozdzielczości. Format Flash jest kolejnym standardem sieciowym. Za pomocą Flash Playera każdy internauta może oglądać strony wykonane w tej technologii. Jak wynika z badań International Data Corporation, jest zainstalowany w 88% wszystkich przeglądarek, czyli w ponad 185 mln aplikacji.

"HTML właściwie nigdy nie był przeznaczony do druku, ale wysokiej jakości , oferowana przez Flash, jest niezależna od rozdzielczości, lekka i do uruchomienia nie wymaga zewnętrznych programów" - twierdzi Matt Connors, menedżer produktu Macromedii.

Programiści pracujący z Flash 4 mogą dodać funkcje drukowania do strony WWW (jako aktywny skrypt). Na stronie może zatem pojawić się dodatkowy przycisk, umożliwiający jej wydrukowanie, funkcja może być także uaktywniana kliknięciem prawego przycisku myszy.

Więcej informacji: www.pcworld.com