Strony internetowe

Tym razem porcja stron producentów i dystrybutorów sprzętu. Jak zwykle przy tego typu przeglądach zwracamy uwagę na użyteczność, wygodę obsługi i zawartość merytoryczną, a różnie z tym bywa...


Tym razem porcja stron producentów i dystrybutorów sprzętu. Jak zwykle przy tego typu przeglądach zwracamy uwagę na użyteczność, wygodę obsługi i zawartość merytoryczną, a różnie z tym bywa...

!www.horn.pl

Na powitanie widzimy błękitne tło i całkiem przyjazne menu nawigacyjne w kształcie kierownicy. Po jej lewej stronie cztery opcje: "produkty", "aktualności", "klub hi-fi" oraz "sklepy". U dołu równie gustowna wyszukiwarka słów kluczowych w obrębie zawartości strony.

W produktach długa lista nazw, od Alpine, poprzez Exposure i Mark Levinson, aż po Rotel i Selco. Wybierając konkretną markę, trafiamy na stronę z krótką jej historią i wyszukiwarką produktów, bądź według nazwy, bądź zakresu cenowego. W dziale "recenzje" opisy sprzętu są zamieszczone w magazynach branżowych, wraz z okładkami odpowiednich numerów. Początkowo miałem wrażenie, że takich opisów jest tylko 5, jednak u dołu strony znajduje się odnośnik do kolejnych. Oprócz numeru bieżącej strony przydałby się także spis innych dostępnych. Ogółem należy ocenić recenzje jako bardzo dobry pomysł, pozwalający potencjalnym klientom zapoznać się z zewnętrznymi, bardziej więc rzetelnymi, opisami sprzętu.

Dział aktualności, mimo pewnego zdezaktualizowania, zachęca takimi ciekawostkami, jak choćby relacja z tegorocznego Car Audio Show z ogromną liczbą dobrych zdjęć.

Bardzo bogatym źródłem informacji, szczególnie dla mniej zaawansowanych, jest "klub hi-fi", a na prawie bezpośrednie poznanie pracowników firmy pozwoli zakładka "o nas/kto jest kto?".

Podsumowując, tylko kilka technicznych niedociągnięć, a całość mimo wykonania w ramkach prezentuje się bardzo dobrze i spełnia wszelkie wymogi funkcjonalności.

!www.lge.pl

Chociaż DVD to tylko niewielki wycinek działalności tego koreańskiego potentata, to jednak wykonanie strony oraz szeroki asortyment produktów komplementarnych przeważył szalę na stronę LG. Z sekcji "o firmie" dowiemy się głównie tego, że LG powstało przez połączenie GoldStara z Lucky Chemical. Proponuję niezwłocznie przejść do najbardziej interesującej grupy "produkty", podzielonej na: audio-wideo, TV, multimedia, AGD i nośniki danych. Te 3 pierwsze brzmią dla kinomanów najlepiej, więc do nich się ograniczę.

W zasadzie są to typowe i zwyczajne strony producenta, bez cen detalicznych (duży minus), za to z ofertami i promocjami dla dystrybutorów. Nie możemy liczyć nawet na krótki opis tekstowy, tak więc oprócz suchych liczb nie uzyskamy innej pomocy.

Obejrzeć możemy sobie kilka projektorów LCD, porównać

magnetowidy (6 modeli) z odtwarzaczami DVD (4 modele), do których dokładniejsze dane ściągane są w postaci *.xls. Dziwne, bo przecież przerzucenie tego do HTML-a byłoby niewielkim wysiłkiem. W celu dalszego kompletowania kina domowego możemy obejrzeć prawie 20 modeli telewizorów tradycyjnych i 10 płaskich, wchodzących dopiero na rynek. Komputerowcy znajdą dla siebie jeden model DVD-ROM-u

i trochę monitorów. Ciekawostka - na stronie serwisu LG dostępne są uaktualnienia oprogramowania tychże odtwarzaczy.

!www.bwspeakers.com

Ponieważ na stronie LG nie ma głośników, możemy dopełnić swój zestaw domowego kina na stronie producenta renomowanych B&W. Oczywiście, u dołu witryny powitalnej pojawia się jakże ułatwiająca życie wyszukiwarka. Całość podzielona jest na 3 główne kategorie: "produkty", "obsługa klienta" i "o firmie". W każdej znajduje się to, co powinno, więc nic nas nie zaskoczy. No, może poza obfitością oferty firmy i dokładnością opisów wszystkich modeli. Gdy komuś bardzo się spodoba, może skorzystać z wyszukiwarki sal odsłuchowych. Obawiałem się, że dla Polski nie znajdzie się nic, ale lista z wyborem miast liczy 36 pozycji. I nawet działa. Lokalizacja w Zgorzelcu wyskoczyła już po kilku sekundach, a strona z ubolewaniem stwierdziła: "only one retailer foud", na co mnie też zrobiło się przykro.

Pokaźny dorobek B&W w dziedzinie innowacji również możemy odnaleźć na WWW, w dziale, a jakże, "innowacje". Użytkownicy tej marki mogą zarejestrować się w klubie użytkowników, a przy wejściu zostaną zapytani, czy wciąż posiadają kartonowe pudła po kolumnach. Dlaczego? - proponuję odwiedzić.