Strony internetowe

O telewizjach cyfrowych warto wiedzieć więcej. Najważniejsze są oczywiście strony internetowe samych nadawców, jednak interesujące może być także odwiedzenie serwisów niezależnych od telewizji.


O telewizjach cyfrowych warto wiedzieć więcej. Najważniejsze są oczywiście strony samych nadawców, jednak interesujące może być także odwiedzenie serwisów niezależnych od telewizji.

www.cyfra.com.pl

Całkiem miła i szybko ładująca się witryna, jednak jej zawartość nie grzeszy obfitością. Z pięciu odnośników nie działa dość istotny - "program TV". O ile jego częściowym substytutem pozostaje serwis "Magazyn+", opisujący najciekawsze pozycje programu, o tyle posiadacze dekoderów Cyfry mogą sobie obejrzeć program na najbliższy tydzień dzięki EPG - interaktywnemu przewodnikowi po kanałach.

Żeby uzupełnić wiedzę internautów informacjami dotyczącymi telewizji cyfrowej, stworzono odnośnik "Platforma Cyfra+". Zawiera on dość ogólnikowy, ale jasny i zrozumiały opis samej technologii. Równie pobieżnie opisano historię Cyfry i jej stan obecny.

Nie mogą za to narzekać osoby, które chcą dokładnie poznać warunki zakupu, opłaty za korzystanie oraz ofertę programową tej platformy. Oprócz listy stacji transmitowanych w poszczególnych pakietach, potencjalny abonent znajdzie skrócone opisy każdego kanału, zarówno spośród telewizyjnych, jak i radiowych. Dostępny jest spis niekodowanych programów i stacji radiowych z satelity Hot Bird.

W serwisie Cyfry są także gry interaktywne w wersji internetowej, można więc grać tylko na ekranie komputera. Innym odpowiednikiem interaktywnego serwisu telewizyjnego jest prognoza pogody.

Twórcy serwisu skorzystali z możliwości sprzedania dekodera przez Internet - w tym celu wystarczy jedynie wypełnić odpowiedni formularz. Preferujący tradycyjny sposób zakupu znajdą ułatwienie w postaci wykazu punktów dilerskich, sprzedających dekodery Cyfry.

Strona pokrewna: www.canalplus.com.pl

www.polsat.com.pl

Niestety, Polsat nie zdążył jeszcze uruchomić specjalnego serwisu dla swojej platformy cyfrowej, więc zainteresowani muszą zadowolić się stroną tradycyjnej telewizji. W dziale "Historia" nie ma ani słowa o platformie cyfrowej. Ostatnim wydarzeniem, według jej twórców, jest stworzenie satelitarnego kanału Polsat2 przeznaczonego dla kobiet, dzieci i młodzieży. Reszta linków także sprawia wrażenie pośpiechu i niedbałości. Poza adresami biur Polsatu, jego ofertą programową i sponsorską, znajdziemy informacje o kilku najciekawszych, zdaniem anonimowych autorów, filmach, odnośnik do Fundacji Polsat, informacje o telegazecie i Cyfrowym Klubie Polsatu. Całość wygląda bardziej jak oferta handlowa telewizji Polsat niż serwis informacyjny dla widzów.

Dopiero dwa ostatnie linki traktują o rzeczy najbardziej nas interesującej. "Usługi interaktywne" prezentują "zrzuty ekranowe" z telewizora - 6 interaktywnych serwisów Polsatu wraz z niekiedy długimi, acz niewiele nowego wnoszącymi opisami.

Przy odnośniku "dekoder" spodziewać by się można najwięcej. I rzeczywiście, w porównaniu z poprzednimi stronami odwiedzonymi w serwisie Polsatu, teraz możemy doznać ekstazy z powodu możliwości obejrzenia zdjęcia dekodera. Oprócz zdjęcia, odnośnik zawiera jeszcze numer telefonu, pod który należy dzwonić, żeby złożyć zamówienie. Ani słowa o ofercie programowej, cenie itp.

Strona pokrewna: www.polsat.net