Strumieniowanie gier OnLive wprowadzi obsługę Steam

OnLive to firma, która oferuje usługę strumieniowania gier. Tytuł uruchomiony zostaje na serwerze, a na urządzenie użytkownika przesyłany jest sam obraz. Od teraz system ten będzie miał wsparcie dla gier kupionych przez użytkownika w Steam.

Usługa OnLive działa od czterech lat. Oferuje ona graczom możliwość grania w nowe i widowiskowe pod względem wizualnym gry na starszych i słabszych komputerach. Gry uruchamiane są w chmurze, a urządzenie użytkownika odbiera wyłącznie sam obraz i nie musi wykonywać skomplikowanych obliczeń. Ma to pozwolić na uruchomianie tytułów znanych z komputerów na urządzeniach mobilnych, w tym tabletach.

Niestety, OnLive do tej pory nie cieszył się zbyt dużą popularnością, a liczba gier w bazie była dość mała. Twórcy mają jednak zamiar to zmienić wprowadzając do oferty niektóre gry prosto ze Steama wraz z usługą CloudLift. Podpisane zostały już wstępne umowy z dystrybutorami gier. Korzystanie z usługi będzie kosztować 15 dolarów miesięcznie przy założeniu, że użytkownik posiada własne, kompatybilne z OnLive gry. Dostęp do PlayPacka, który umożliwia granie w 250 gier wybranych przez OnLive, będzie kosztował dodatkowe 10 dolarów miesięcznie.

Strumieniowanie gier OnLive wprowadzi obsługę Steam

Warto przypomnieć, że podobną usługę do OnLive o nazwie Gaikai kupiło Sony. Japończycy nie mają jednak zamiaru rozwijać usługi jako konurenta dla OnLive. Gaikai zostało zintegrowane z konsolą PlayStation 4 i zostanie wykorzystane do uruchamiania na konsoli nowej generacji wybranych gier napisanych z myślą o PS3.

źródło: neowin.net