Stuart Black w City Interactive

Komercyjny sukces gry Sniper: Ghost Warrior zachęcił rodzime City Interactive do inwestowania. Zgromadzone środki pozwoliły firmie zatrudnić twórcę bardzo lubianej strzelanki Black - Stuarta Blacka.

Taką informację opublikował serwis Gamasutra, który donosi, że Stuart Black objął stanowisko dyrektora kreatywnego w nowym, londyńskim biurze City Interactive.

W rozmowie z Eurogamer Black przyznał, że odpowiadać ma za "ekscytującą, nową strzelankę osadzoną w realiach II wojny światowej. Będzie ona koncentrowała się na opowiedzeniu ciekawej historii i kładła nacisk na przygodę w gatunku, którego przedstawiciele ugrzęźli, zatrzymali się na dostarczaniu dokładnych, realistycznych przeżyć i czczeniu historii".

Można się więc spodziewać, że nowe dzieło City Interactive nastawione będzie na rozrywkę, a nie na wiarygodność. I choć nie znamy jeszcze jego tytułu, daty premiery i docelowych platform, to można założyć, że jest to krok w dobrym kierunku. Wydane na Playstation 2 i pierwszym Xboxie Black również było nastawione na rozrywkę i szybką akcję osiągając niemały sukces. Produkcja ta do tej pory chwalona jest przez wielbicieli elektronicznej rozrywki.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: