Studenci w USA biorą udział w zajęciach poświęconych StarCraftowi

Studenci Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley mogą uczestniczyć w zajęciach z gry StarCraft. Nie wpłyną one na uzyskiwane przez nich oceny. Będą się jednak wiązały z wykładami, pracami domowymi i egzaminami.

Dzięki projektowi DeCal (Democratic Education at California), który umożliwia studentom zarządzanie programem nauczania, do przedmiotów na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley (Kalifornia) dołączyły zajęcia poświęcone grze StarCraft. Studenci będą musieli wykazać się znajomością gry, strategii oraz wiedzą na temat jednostek. Każdy z nich zobowiązany będzie do przedstawienia dwóch powtórek z rozgrywki, ich analizy oraz wskazania właściwych i błędnych posunięć.

StarCraft miał premierę w 1998 roku. Szybko zyskał uznanie graczy, między innymi ze względu na możliwość prowadzenia potyczek za pośrednictwem Intenretu. Gra ma charakter strategii czasu rzeczywistego, w której można pokierować losami jednej z trzech ras. Darmowe serwery Battle.net umożliwiające rozgrywkę wieloosobową w Internecie, sprawiają że produkt firmy Blizzard po dziś dzień cieszy się olbrzymią popularnością, zwłaszcza w Korei Południowej.