Studia bez książek

Firma goReader zaoferuje amerykańskim studentom elektroniczną książkę, która pozwala na przechowywanie zawartości ok. 150 konwencjonalnych, papierowych podręczników.

Firma goReader zaprezentowała książkę elektroniczną, dzięki której studenci uwolnią się od dziesiątek tomów, z których musieli korzystać dotychczas. Urządzenie nazywa się - tak jak jego producent - goReader. Waży ok. 2,5 kg i ma wbudowany czuły na dotyk wyświetlacz LCD o wymiarach 18,5 x 24,5 cm. Pamięć zainstalowana w goReader pozwala na przechowywanie zawartości ok. 150 konwencjonalnych, papierowych podręczników. Według producenta wystarczy to, aby wyeliminować papierowe podręczniki niezbędne podczas całego okresu studiów. Ponadto goReader zapewnia wiele dodatkowych funkcji przydatnych podczas nauki. Ma wbudowany kalkulator, a dzięki temu, że jest wyposażony w czuły na dotyk wyświetlacz, na kartkach elektronicznej książki można (jak na papierze) prowadzić notatki i zaznaczać istotne informacje.

Jak twierdzą przedstawiciele goReader, korzyści z tego urządzenia będą czerpali zarówno studenci, jak i wykładowcy czy wydawcy. Studenci otrzymają w jednym źródle całą potrzebną im wiedzę, natomiast wykładowcom ułatwi ono przygotowanie i dystrybuowanie skryptów. Wydawcy, przez pominięcie druku, znacznie ograniczą koszty publikacji podręczników.

GoReader prowadzi już z wydawcami rozmowy na temat udostępnienia podręczników w wersji elektronicznej. Gdy urządzenie pojawi się na rynku, podręczniki będzie można pobierać z internetowej strony firmy.


Zobacz również