Studia zapowiadają filmy na Blu-ray

Koncerny filmowe Twentieth Century Fox oraz Sony Pictures zamierzają podczas rozpoczynających się jutro w Las Vegas targów Consumer Electronics Show oficjalnie ogłosić listę filmów, które w pierwszej kolejności wydane zostaną na nośnikach Blu-ray.

Z pierwszych, nieoficjalnych na razie informacji, wynika, że w ofercie Twentieth Century Fox znajdą się wydania Blu-ray filmów "Fantastyczna Czwórka" oraz "Epoka Lodowcowa". Z kolei Sony Pictures zamierza wydać w tym formacie "Piąty element" oraz film "Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta". To oczywiście jedynie część propozycji obu firm - pełna lista tytułów ma zostać podana w najbliższych dniach.

Warto przypomnieć, że koncern Sony już wcześniej zapowiedział, że jego pierwszym filmem, który zostanie wydany na płytach Blu-ray będzie obraz "Aniołki Charlie'go: Zawrotna prędkość".

Jak do tej pory wydawanie w przyszłości płyt w standardzie Blu-Ray zapowiedziało pięć firm - Sony Pictures, Twentieth Century Fox, Walt Disney Pictures, Lions Gate Home Entertainment oraz Universal Music Group. Wspieranie konkurencyjnego formatu - HD DVD zadeklarowały 2 firmy- New Line Cinema oraz Universal Picture. Dwa kolejne koncerny - Warner Home Video oraz Paramount Home Entertainment - zamierzają wydawać filmy zarówno na płytach Blu-Ray, jak i HD DVD.

Targi CES trwać będą od 5 do 8 stycznia 2005 r.