Studio Rockstar pozwane przez Lindsay Lohan za użycie jej wizerunku w GTA 5

GTA 5 to jednak z najbardziej kasowych gier zeszłego roku, która trafiła na konsole Xbox 360 i PlayStation 4. Odpowiedzialne za nią studio Rockstar zarobiło na tym tytule olbrzymie pieniądze. Celebrytka i aktorka Lindsay Lohan chce najwyraźniej mieć swój udział w zyskach, bo pozwała właśnie twórców ostatniej odsłony Grand Theft Auto za niezgodne z prawem wykorzystanie jej wizerunku w grze.

Plotki o tym, że celebrytka Lindsay Lohan chce pozwać twórców gry GTA 5 za wykorzystanie jej wizerunku krążyły po sieci już od pół roku. Jak donosi Forbes, aktorka w końcu zdecydowała się na ten krok i złożyła pozew przeciwko studiu Rockstar.

Sprawa dotyczy rzekomego wykorzystania wizerunku Lindsay Lohan w grze GTA 5. Aktora twierdzi, że postać nazwana Lacey Jonas - gwiazda, którą gracz chroni przed paparazzi - jest wzorowana właśnie na niej. Oprócz tego jedna z grafik promocyjnych gry miała być rzekomo wzorowana na zdjęciu celebrytki.

Studio Rockstar pozwane przez Lindsay Lohan za użycie jej wizerunku w GTA 5

To zresztą nie koniec zarzutów studia Lindsay Lohan wobec twórców GTA 5. Wedle słów aktorki, podczas jednej z misji widoczny jest fikcyjny hotel, a zadaniem gracza jest zrobienie zdjęcia wirtualnej celebrytce. Hotel ten ma przypominać prawdziwy Chateu Marmont z Hollywoodu, gdzie aktorka… kiedyś nocowała.

Pozew przeciwko studiu Rockstar został złożony przez Lindsay Lohan wczoraj. Nie wiadomo jeszcze, jakiej rekompensaty aktorka żąda od twórców GTA 5. Nie wiadomo też jeszcze, czy jej zastrzeżenia co do wskazanych elementów gry zostaną uznane przez sąd za zasadne.

źródło: forbes.com