Studio filmowe w garażu

Dla entuzjastów domowych produkcji filmowych, firma Virtix przygotowała wtyczkę do programu iMovie, która pozwala na dodawanie efektów specjalnych z użyciem techniki "keyframming". Miecze świetlne z kija od szczotki? Proszę bardzo!

Virtix Arsenal to pakiet 12 efektów specjalnych dla aplikacji Apple'a do tworzenia i edycji wideo iMovie. Dzięki wykorzystaniu techniki "keyframming", efekt możemy umieścić w określonej pozycji na ekranie i przemieszczać go wraz z przemieszczaniem się obszaru, na który został on nałożony. W rezultacie uzyskujemy realistyczny efekt i z przysłowiowego kija od szczotki tworzymy śmiercionośny miecz świetlny rodem z Gwiezdnych Wojen.

Do dyspozycji użytkownika są następujące efekty: Arrow, Comet, Glint, Laser, Laser Ball, Laser Pulse, Laser Stream, Machine Gun, Sparks, Spotlight, Witness Protection (zamazywanie twarzy) oraz Zap. Dodatkowo, efekty Machine Gun (wystrzał z pistoletu) oraz Laser (wiązka lasera) posiadają opcję realistycznej perspektywy.

Virtix Arsenal współpracuje z programem iMovie w wersji 2 oraz 3 pod systemem operacyjnym Mac OS 9 i Mac OS X. Pełna wersja 'arsenału' Virtix kosztuje 34,99 USD.

Więcej informacji: http://www.virtix.com


Zobacz również