Studio odpowiedzialne za Diablo 2 Resurrected przestaje istnieć. To koniec pewnej ery

Studio Vicarious Visions po ponad 30 latach od założenia, przestaje istnieć. Twórcy Diablo 2 Resurrected nie kończą jednak z branżą gier.

Diablo 2 Resurrected (fot. Blizzard Entertianment)

Vicarious Visions to studio, które przygotowało ostatnio bardzo udany remaster kultowego Diablo 2. Warto jednak wiedzieć, że jest to wyjątkowo doświadczony zespół deweloperski, który został założony w 1991 roku, a następnie - w 2005 roku, dołączył do Activision. W tym czasie Vicaroius Visions stworzyło m.in. serię gier Skylanders, a także mnóstwo remasterów i remake'ów. To właśnie z nich słynęło studio w ostatnich latach. Znakomite odświeżenia kultowych marek w postaci Crash Bandicoot N. Sane Trilogy i Tony Hawk's Pro Skater 1+2 sprawiły, że zespół otrzymał angaż przy produkcji Diablo 2 Resurrected. Niestety, dziś już wiemy, że wskrzeszenie legendy będzie miało kolosalne znaczenie dla przyszłości studia.

Vicarious Visions - twórcy Diablo 2 Resurrected przestają istnieć

Już wcześniej otrzymaliśmy wiadomość, że nowym właścicielem Vicarious Visions zostanie Blizzard Entertainment. Jak się jednak właśnie dowiedzieliśmy, studio nie będzie już działać pod własnym szyldem. Deweloperzy z Vicarious Visions poinformowali, że po ponad 30 latach kończą działalność w dotychczasowej formie i zostali całkowicie wchłonięci w struktury Blizzarda. Od dzisiaj nowa nazwa studia do Blizzard Albany. Przy okazji tego ogłoszenia, włodarze studia dodali, że będą od teraz całkowicie oddani tworzeniu gier od "Zamieci".

Zobacz również:

  • Diablo 2 z pierwszą taką aktualizacją od 11 lat! Pora na gry rankingowe

Biorąc pod uwagę doświadczenie i dotychczasowe dokonania Vicarious Visions, możemy śmiało założyć, że Blizzard Albany działać będzie jako "studio pomocnicze", które będzie wspierać inne zespoły przy większych projektach.

Zobacz również: