StudioLine Photo Basic - wprowadź porządek w zdjęciach

StudioLine Photo Basic to specjalistyczna aplikacja, za pomocą której użytkownik może sprawnie zorganizować swoje zbiory zdjęć. Właśnie ukazała się jej najnowsza wersja.

Za pomocą StudioLine Photo Basic można dodawać do zdjęć tagi, co pozwoli na ich automatyczne sortowanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać tego ręcznie. Zdjęcia mogą być importowane z aparatów, kamer, skanerów oraz innych urządzeń, udostępniających zdjęcia (np. pamięci USB). Aplikacja pozwala na dokładny opis każdego, łącznie ze wspomnianymi tagami, ale również i kategoriami, lokalizacją, słowami kluczowymi, opisem a także możliwością oceniania zdjęć za pomocą gwiazdek. Obsługuje większość dostępnych formatów graficznych. Oprócz samego katalogowania ma także dodatkowe możliwości.

StudioLine Photo Basic - wprowadź porządek w zdjęciach

Te możliwości to opcje dodawania efektów i filtrów, a dzięki funkcji przetwarzania wsadowego, można hurtowo obrobić duże ilości zdjęć. Dodatkowo jest tu także funkcja utworzenia internetowej galerii zdjęć, a także gotowe do edycji szablony okładek płyt, kalendarzy i wielu innych wydruków. StudioLine Photo Basic dostępne jest za darmo, jednak po trzydziestu dniach od pierwszego uruchomienia należy zarejestrować się na stronie producenta. To wystarczająco długi okres, aby przetestować możliwości aplikacji. Jej najnowszą wersję instalacyjną - 4.0.19 - można pobrać tutaj.