Stuffit Deluxe 5.0

Co się zmieniło i jak działa nowa aplikacja - wszystko to znajdziecie w naszej ocenie.

Co się zmieniło i jak działa nowa aplikacja - wszystko to znajdziecie w naszej ocenie.

Stuffit Deluxe 5.0

Te same pliki skompresowane "piątką" u góry i "czwórką" na dole.

Aplikacja niezbędna przy archiwizowaniu danych albo do ich przesyłania Internetem lub na nośnikach. W Internecie jest to standard wykorzystywany w większości makowych programów sieciowych. Jest też najpopularniejszym sposobem przesyłania dokumentów nie mieszczących się na standardowych nośnikach.

Poza kompresowaniem, pakiet programowy oferuje dekodery (wewnątrz systemu) MIME, BinHex UNICode. Zawiera True Finder Integration, czyli połączenie Findera z głównym programem, dzięki czemu można otwierć pliki skompresowane bez uruchamiania programu, wykorzystując jedynie rozszerzenia wewnątrz systemu. Tak naprawdę to system przejmuje niektóre czynności programu. Żeby więc skompresować plik, nie musimy otwierać Stuffita. Wystarczy nanieść katalog bądź jeden lub kilka plików na ikonę kompresora.

Stuffit Deluxe 5.0

Ten komunikat uprzykrzy życie wszystkim, którzy mają archiwa w wersji niższej niż 5.0.

Utworzy on plik w miejscu dokumentu. Jeżeli chcemy dołączyć interesujące nas dokumenty do archiwum, to nanosimy je na otwarty zbiór. Podobnie jest z kopiowaniem lub przenoszeniem do innego archiwum. Jeżeli otrzymaliśmy plik z komputera PC, możemy go łatwo otworzyć.

Stuffit Deluxe 5.0

Dodawanie plików do i wyciąganie z archiwów jest bardzo proste, tak jak wszystko w systemie Maca.

Program ma dekodery do pecetowych arj-tów, zip-ów, lha-rców. Inną zaletą są ikonki zbiorów pokazywane wewnątrz archiwów, orientujemy się, co mamy spakowane i jakie są to zbiory.

Podczas używania wersji 5.0 wielu użytkowników skarżyło się na pewne niedociągnięcia. Program nie pozwalał usuwać archiwów z dysku, informując użytkownika, że są one używane (in use). Podobnie było (nawet w wersji 5.02) z otwieraniem zawartości archiwów starszych wersji (do wersji 4.5) - nie można było nic zmodyfikować.

Program w porównaniu ze starszą wersją 4.5 działa szybciej i "mocniej" kompresuje pliki. Testy przeprowadzone na tych samych zbiorach potwierdziły dwudziestoprocentową różnicę na korzyść wersji 5.02.

Najłatwiej zakupić go przez Internet (www.aladdinsys.com).