Stuxnet do kupienia na czarnym rynku

Brytyjska telewizja Sky donosi, że terroryści zainteresowani są kupieniem superwirusa Stuxnet. Jest on ponoć w rękach wykształconych osób z dużym zapleczem finansowym, które zamierzają go sprzedać na czarnym rynku.

Dziennikarze Sky, powołując się na wysoko postawione osoby w wywiadzie twierdzą, że wirus Stuxnet może zostać wykorzystany do sparaliżowania celów w Europie albo USA. O ile oczywiście wpadnie w ręce terrorystów. W chwili obecnej znaleziono już dowody wskazujące na to, że wirusa posiadają osoby, mające duże zaplecze finansowe. Wykształceni sprzedawcy zdają sobie sprawę z możliwości Stuxneta i zamierzają sprzedać go na czarnym rynku. Oczywiście wywiad nie zdradza kim są sprzedawcy i kto zainteresowany jest kupieniem wirusa.

Eksperci cytowani przez brytyjską telewizję zaznaczają, że uniemożliwienie przeprowadzenia ataku możliwe będzie jedynie dzięki współpracy różnych agend rządowych zajmujących się cyberprzestępczością. Jest to szczególnie ważne, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, iż stronę internetową brytyjskiej marynarki wojennej skutecznie zaatakowano za pomocą o wiele prostszych środków niż Stuxnet.