Stwórz drużynę swoich marzeń! Inauguracja sezonu z FM 2006!

Do rąk graczy trafił właśnie "Football Manager 2006" - najnowsza odsłona znakomitej serii symulacji zarządzana klubem piłkarskim firmy Sports Interactive. Wirtualny sezon piłkarski czas rozpocząć!

W porównaniu do wcześniejszej edycji gry w FM 2006 znajdziemy szereg nowych, interesujących opcji rozgrywki. Do najważniejszych, na pewno zaliczyć należy wprowadzoną po raz pierwszy w historii serii opcję negocjacji menedżerów prowadzących zespoły z zarządem klubu. W trakcie sezonu będą oni mogli negocjować, nie tylko warunki własnych kontraktów, ale także grających w zespole zawodników. Dzięki tej opcji menedżerowie będą mogli również wpływać na wielkość budżetów transferowych. Należy jednak pamiętać, że mocne naciski na zarząd klubu nie poparte odpowiednimi wynikami, mogą doprowadzić do jego zwolnienia.

W "Football Manager 2006" wprowadzono również opcję rozmowy menedżera z zawodnikami w trakcie przerwy meczu. Jeśli więc w pierwszej połowie zawodnicy nie spisywali się zadowalająco, podczas rozmowy w szatni trener może ich odpowiednio zmotywować. W nowej odsłonie gry znajdziemy również zdecydowanie bardziej rozbudowane opcje 'zarządzania' poszczególnymi zawodnikami. W FM2006 zwiększono także intensywność interakcji pomiędzy zawodnikami całego zespołu - teraz jeden niezadowolony zawodnik może poważnie osłabić morale całej drużyny. Każdy zawodnik będzie miał też swoją ulubioną pozycję na boisku - co wprowadza dodatkowy element strategiczny do rozgrywki.

Modyfikacji nie uniknął również system treningowy w grze - uproszczono znacznie opcję planowania ćwiczeń i rozwoju zawodników. Ponadto zwiększono także wpływ asystentów na decyzje sztabu szkoleniowego drużyny. Po raz pierwszy w serii, w FM 2006 będziemy mogli również znaleźć informacje na temat sędziów, którzy będą prowadzili nasze mecze. Dzięki tej opcji szybko sprawdzimy ile kartek przyznał dany sędzia w czasie ostatnich spotkań, co może być nie bez znaczenia przed następną kolejką. Jak zwykle w przypadku tego typu gier, zaktualizowano również wszelkie dane dotyczące klubów i zawodników.

"Football Manager 2006" wydany został w polskiej wersji językowej. Sugerowana przez dystrybutora cena gry wynosi 99,90 zł. Gra objęta jest dożywotnią gwarancją CD Projekt. W każdym pudełku znajdziecie ponadto Wirtualne Pieniądze na zakup innych gier w sklepie dystrybutora.


Zobacz również