Stwórz teledysk ulubionego muzyka

Dzięki porozumieniu firm Yahoo! i Nvidia, użytkownicy serwisu Yahoo! Music mogą już korzystać z usługi Yahoo! Artist Mods, która umożliwia stworzenie prostej komputerowej animacji i połączenie jej z plikiem dźwiękowym. Efektem tego może być np. alternatywna wersja teledysku ulubionego wykonawcy.

Stwórz teledysk ulubionego muzyka

Yahoo! Artist Mods - okno programu

Na chwilę obecną dostępne są do pobrania dwa "szablony" tworzenia animacji, tzw. modmakery. Jeden z nich pozwala na stworzenie animowanego teledysku grupy Disturbed a drugi - Tommy'ego Lee.

Na najbliższe tygodnie zapowiadana jest premiera trzech kolejnych Modmakerów. Podobnie jak w przypadku dwóch wspomnianych, stworzone zostaną one przez programistów firmy Big Bear Entertainment w oparciu o trójwymiarowy silnik graficzny Nvidia Quadro.

Stwórz teledysk ulubionego muzyka

Modmaker zespołu Disturbed - fragment teledysku

Jak przekonuje Luciano Alibrandi, przedstawiciel Nvidii, za ich pomocą możliwe jest stworzenie własnych postaci muzyków, sprecyzowanie wyglądu zewnętrznego postaci i warunków otoczenia oraz różnych ustawień kamery. Po pobraniu pliku możemy obejrzeć pełnowymiarowy animowany teledysk, lub od razu przystąpić do edycji. Wśród dostępnych opcji znajduje się kilka różnych scenerii, gdzie toczyć się będzie akcja teledysku (można określić, którą scenę chcemy zmodyfikować), określenie wyglądu muzyków (skins), rozmieszczenie ich na scenie względem siebie (stage layout) oraz tryb oświetlenia.

Wymagania systemowe Modmakera:

- akcelerator graficzny 3D, zgodny z DirectX 9.0c, zalecane 128 MB pamięci

- procesor 1,2 GHz

- 512 MB pamięci RAM (zalecane 1 GB)

- 300 MB nieskompresowanego miejsca na twardym dysku do zapisu projektów (oraz dodatkowo 800 MB dla pliku wymiany systemu Windows 2000/XP).

Więcej informacji: Yahoo! Artist Mods