Stylowe aparaty Fuji

Fuji Photo Film ogłosiła premierę dwóch, wertykalnych kamer cyfrowych zaprojektowanych przez F.A. Porsche i będących w stanie pracować jako kamery internetowe.

FinePix 6800 Zoom i FinePix 4800 Zoom to najnowsze modele kamer cyfrowych firmy Fuji, wyposażone w trzykrotny zoom optyczny, system archiwizacji SmartMedia, podgląd opryczny i LCD oraz 'ładowalną kołyskę' do przesyłania zdjęć oraz wykorzystywania aparatu jako kamery internetowej. Kosztujący 699 USD model 4800 wyposażony jest 2,4 megapikselowy chip SuperCCD, a FinePix 6800 pracuje na nowym 0,588 calowym, 3,3 megapikselowym chipie RGBG SuperCCD będącym w stanie tworzyć obrazy o rozdzielczości 2832x2128 pikseli.

Oba urządzenia są w stanie przechwytywać do 160/80 sekund materiałów wideo w formacie .AVI z dźwiękiem lub rejestrować do 60/30 minut audio. Wygląd zewnętrzny nowych kamer cyfrowych Fuji zaprojektował F.A. Porsche, twórca modeli samochodów sportowych.

FinePix 6800 Zoom jest w stanie rejestrować obrazy w pełnej rozdzielczości z prędkością pięciu klatek na sekundę, a model 4800 trzech klatek na sekundę. Prędkość migawki wynosi zaś od 1/4 sekundy do 1/2000 w trybie auto oraz od 1/2000 do trzech sekund w trybie nocnym.

Wbudowana lampa błyskowa pracuje natomiast w trybie automatycznym, redukcji efektu czerwonych oczu, 'flash-on-demand' oraz synchronizowanej pracy migawki do filmowania ruchu.

Oba aparaty ważą około 30 gramów bez baterii, a zestaw akcesoriów zawiera kołyskę, baterie, adapter mocy AC, pasek oraz przewody wideo i USB. Oba urządzenia współpracują z systemami Windows i Mac OS, a pakiet oprogramowania zawiera FinePixViewer, DP Editor, Exif Launcher, Adobe's PhotoDeluxe Home Edition 4.0, ActiveShare, VideoImpression, QuickTime i NetMeeting.

www.fuji.com


Zobacz również