Stylowy grajek

Kolorowe wyświetlacze, wymyślne kształty, łatwość posługiwania się - to i wiele więcej oferują przetestowane przez nas przenośne odtwarzacze z pamięcią flash. Nie są tanie, ale z pewnością działają o wiele stabilniej niż większość tanich modeli, a jakość ich wykonania stoi na odpowiednio wysokim poziomie.


Kolorowe wyświetlacze, wymyślne kształty, łatwość posługiwania się - to i wiele więcej oferują przetestowane przez nas przenośne odtwarzacze z pamięcią flash. Nie są tanie, ale z pewnością działają o wiele stabilniej niż większość tanich modeli, a jakość ich wykonania stoi na odpowiednio wysokim poziomie.

Samsung YP- K5

Stylowy grajek

Samsung YP- K5

Masywniejszy niż ZEN V Plus, umożliwia słuchanie muzyki i oglądanie zdjęć. Wyposażno go między innymi w dotykowy panel nawigacyjny, radio FM, budzik i wbudowane głoś niki. Głównie one zwiększyły roz miary odtwarzacza, ale także uatrakcyjniły jego wygląd, podob nie jak zaokrąglona, czarna, opalizu jąca obudowa wykonana z magnezu. Jest to dosyć trwała konstrukcja, w której podobnie jak w odtwarzaczu Philipsa GoGear, zamiast wystających przycisków zastosowano świecący na niebiesko ekran dotykowy. Trzeba jednak od razu znaczyć, że jest zupełnie odmienny niż w Philipsie. Wbudowany kolorowy ekran o 1,71-calowej przekątnej wykonano w technologii OLED, dlatego obraz jest bardzo dobry, o dużych kątach widzenia. Niestety, producent nie podaje rozdzielczości. W pięciostopniowej skali ocen oceniamy go na mocną czwórkę. Na czwórkę oceniliśmy intuicyjności obsługi, do której trzeba się troszkę przyzwyczaić. Nie zawsze też dotykowe przyciski pracują tak, jak ich zwykłe odpowiedniki - albo są bardzo czułe na dotyk, albo w ogólne na niego nie reagują. Niestety, to dosyć częsta wada tego typu rozwiązania (występuje również w pozostałych modelach z dotykowym sterowaniem).

W praktyce

Stylowy grajek

Odtwarzacz wyposażony jest we własny interfejs oraz specjalny kabel do łączenia go z komputerem.

Stylowy grajek

Na uwagę zasługują dobrej jakości słuchawki douszne.

Urządzenie standardowo odtwarza pliki MP3 i WMA, a ponadto OGG. Dodatkowo można oglądać pliki JPG oraz posłuchać radia (ale brak opcji nagrywania audycji). Utwory skatalogowane są wg albumów, artystów i rodzaju wykonywanej muzyki, oczywiście warunkiem jest ich prawidłowy opis w tagach ID3. Można również utworzyć listę ulubionych utworów. Po podłączeniu Samsunga YP- K5 do komputera kablem dostarczonym w zestawie baterie ładują się automatycznie. Jest on rozpoznany przez system jako urządzenie audio. Znacznie utrudnia to wykorzystanie go w roli przenośnego dysku, zwłaszcza że nie pozwala na skopiowanie plików, których nie obsługuje. Kopiując pliki audio ręcznie, trzeba umieszczać je w folderze Music, w przeciwnym wypadku nie zostaną poprawnie odtworzone. Na uwagę zasługuje szybkość Samsunga YP-K5, który nagrywa 450-megabajtowy pakiet plików audio nieco ponad 2 minuty, czyli prawie trzy razy szybciej niż np wolniejszy model, EasyTouch MP4 ET-3020 Trinity. Dodatkową zaletą jest pełna obsługa polskich liter zarówno w nazwach utworów, jak w informacjach odczytywanych z Tagów ID3. Dołączone oprogramowanie Samsung Media Studio pozwala kopiować pliki do odtwarzacza oraz tworzyć płyty Audio CD, MP3 CD. Nie jest to aplikacja wybitna, ale do transferu danych z zupełnie wystarczy. Trzeba z niej korzystać również, chcąc oglądać zdjęcia na odtwarzaczu. Warto zastanowić się nad wykorzystaniem systemowego odtwarzacza, który pod względem

funkcjonalności jest wyraźnie lepszy.

Wysuwany głośnik

K5 składa się z dwóch części: właściwego odtwarzacza oraz wbudowanych głośników stereo, które wysuwają się po lekkim naciśnięciu obudowy. Dzięki opracowanej przez Samsunga technologii DNSe (Digital Natural Sound engine) emitują dźwięk przyzwoity, jak na swoje niewielkie rozmiary. W porównaniu do konkurencyjnych odtwarzaczy z wbudowanymi głośnika z pewnością jest to najbardziej udana konstrukcja, pozwalająca cieszyć się muzyką w większym gronie bez dokupowania oddzielnej stacji dokującej. Na uwagę zasługują również dobre słuchawki, znacznie lepsze niż większość słuchawek sprzedawanych z odtwarzaczami.

Stylowy grajek

Ocena PCWK

Parametry:

  Polski interfejs tak

  Obsługiwane formaty muzyczne MP3, WMA, OGG Vorbis

  Przegladanie zdjęć tak

  Odtwarzanie wideo nie

  Dodatkowe wyposażenie kabel USB

  Wymiary (dł. / szer. / gł): 47,5x98x18,1 mm

  Pojemność 1024 MB

  Wyświetlacz OLED, 1,71 cala

  Interfejs USB 2.0

  Zasilanie wbudowany akumulator

  Ładowanie gniazdo USB

Informacje Samsung Electronics

tel. 22 6074400,http://www.samsung.pl

Cena 799 zł