Stylus Pro 10000

Epson zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży najnowszej drukarki Stylus Pro 10000, która przedstawiana jest jako najlepszy produkt w dotychczasowej ofercie firmy.

Wyposażona w głowicę drukującą Micro Piezo DX3 ze zmienną wielkością kropli, akcelerator fotograficzny i technologię kontroli dyszy, Stylus Pro 10000 radzi sobie z obrazami o maksymalnej szerokości 110 cm, zapewniając przy tym automatyczny dobór nośnika i rozdzielczość 1440x720 dpi. Nowy mechanizm wykorzystuje technologię różnicowania kropli, dzięki czemu jej wielkość wynosi zaledwie 5 pikolitrów, co zapewnia jakość porównywalną z fotograficzną, a przy tym czas samego drukowania uległ znacznemu skróceniu (orientacyjnie przyjmuje się, że drukarka pracuje do sześciu razy szybciej niż jej poprzedniczki: Stylus Pro 9000 i 9500).

Zdjęcia mogą być drukowane z prędkością 70 m2 na godzinę w trybie oszczędnym i 22 m2 na godzinę gdy wybierzemy jakość fotograficzną. Stylus 10000 korzysta z technologii EAI (Epson Archival Ink) czyli systemie bazującym na atramencie pigmentowym, który zapewnia pełną gamę kolorów [podobnie jak atramenty oparte na farbie 'dye inks'] i umożliwia wydruk na nośnikach, których grubość może wynosić nawet do 1,5 mm jak np. firmowy papier glossy, semi-gloss, luster, canvas, papier matowy, fotograficzny, Tyvak i inne (w sytuacji kiedy używamy rolek papieru możemy skorzystać z automatycznego lub ręcznego systemu docinania papieru wbudowanego do drukarki).

Drukarka wyposażona została w sześć oddzielnych pojemników z tuszem o pojemności 500 mililitrów każdy (cyan, magenta, yellow, light cyan, light magenta, black), które automatycznie rozpoznają rodzaj używanego atramentu, oceniają jego bieżące zużycie, a dodatkowo mogą zostać bardzo szybko wymienione nawet podczas drukowania. Stylus Pro 10000 jest kompatybilna z komputerami typu Macintosh (z systemem Mac OS 8 lub późniejszą wersją), a do komunikacjj wykorzystuje m.in. interfejs USB i FireWire. Cena urządzenia nie została jeszcze podana.

www.epson.com


Zobacz również