SubEdit Player - jest nowa wersja!

Ukazała się nowa wersja doskonałego programu SubEdit Player, służącego do odtwarzania filmów i edycji napisów. W wydaniu 4036 dokonano kilku zmian - dodano opcje ułatwiające korzystanie z programu oraz usunięto drobne błędy. Dostępne są dwie wersje, działające w systemie Windows (wydanie z kodekami i bez) oraz edytor napisów dla systemu Linux.

SubEdit Player

SubEdit Player

Aplikacja umożliwia pracę w trybie okienkowym i pełnoekranowym, posiada też liczne zaawansowane mechanizmy do poprawiania niezsynchronizowanych napisów. Obsługuje napisy w wielu formatach i pozwala na prawie wszystkie możliwe manipulacje tekstem - tworzenie, eksportowanie, importowanie, przesuwanie w czasie oraz wyszukiwanie. Program do działania wykorzystuje silnik Windows Media Player oraz zainstalowane kodeki, niezbędne do odtwarzania np. formatu DivX.

Znakomity odtwarzacz

Pod prawym klawiszem myszy umieszczono wygodne menu kontekstowe

Pod prawym klawiszem myszy umieszczono wygodne menu kontekstowe

Do głównych funkcji odtwarzacza należy automatyczne otwieranie napisów, możliwość wyboru wersji językowej, natychmiastowe wczytywanie następnej części filmu. Dzięki lektorowi napisów nie będziemy musieli się trudzić przy czytaniu małych literek na ekranie monitora (konieczna jest instalacja syntezatora mowy). Równie funkcjonalne jest odtwarzanie filmu na TV bez konfliktów z inną pracą na komputerze, czy wyłączenie komputera po zakończeniu oglądania filmu lub po upływie określonego czasu.

Jeżeli będziemy chcieli podzielić film na części, aby można było odtwarzać dany fragment program zaoferuje nam opcję tworzenia rozdziałów filmu. Playlista będzie pomocna przy oglądaniu seriali lub w długich seansach (nie trzeba otwierać poszczególnych plików filmowych). Tak samo przyjazna dla użytkownika jest opcja odtwarzania wszystkich filmów w aktualnym katalogu.

Ponadto aplikacja pozwala na określenie dodatkowego katalogu z napisami, wznowienie odtwarzania filmu po zawieszeniu komputera, ustawienie powiększenia oglądanego filmu (Zoom) i dostosowanie szerokości napisów, jeżeli wychodzą poza ekran.

Jeszcze lepszy edytor

Playlista umożliwia zaprogramowanie kolejności odtwarzania plików

Playlista umożliwia zaprogramowanie kolejności odtwarzania plików

Część programu do edytowania napisów dostępna jest zarówno dla systemów Windows i Linux. W tym drugim przypadku aplikacja nazywa się "just SubEdit". Obsługiwane są następujące formaty tekstowe: mDVD, MPL2, TMPlayer, SSA, SRT, SMI.

Użytkownik ma do dyspozycji takie mechanizmy jak:

- przesunięcie czasu wyświetlenia napisu (zmiana klatek początkowych, końcowych);

- modyfikacja czasu wyświetlania (zerowanie, zmiana czasu zależnie od długości, blokowanie czasu schowania napisu, aby nie "wchodził" na następny;

- konwersja formatu: TMPlayer 0:00:00, Czasowy 00:00:00, mDVDp {000}{000}, MPL2 [000][000];

- zmiana współczynnika FPS (mDVDp);

- poprawianie napisów: usuwanie wielokrotnych spacji, usuwanie spacji na końcach wierszy, usuwanie informacji o kolorze napisu (mDVDp), blokowanie czasu ukrywania napisu, poprawienie pozycji znaków interpunkcyjnych lub pozycji znaków dialogów (myślników).

Dodatkowo można zmienić wygląd programu, dzięki skórkom dostępnym na stronie producenta.

W najnowszej wersji:

- dodano opcję "Wstrzymaj film, gdy wyświetlane jest okno dialogowe";

- dodano menu kontekstowe do wyboru strumienia audio dla ikonki głośności w trybie pełnoekranowym;

- do panela suwaków zostały dodane dwa przyciski: "usuń transformacje" oraz "zapisz ustawienia filmu jako domyślne";

- dodano możliwość zmiany kolejności utworów na playliście metodą "drag-and-drop";

- dodano opcję pozwalającą określić ścieżkę do programu GSpot;

- usunięto drobne błędy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.


Zobacz również