Subsydiowane notebooki Apple'a?

Oferty operatorów komórkowych proponujących sprzedaż laptopów/netbooków wraz z usługami dostępu do Internetu cieszą się dużą popularnością nie tylko w naszym kraju. Do tej pory jednak w ofertach dominowały modele, które można określić jako "standardowe". Według najnowszego raportu firmy badawczej JRPG, angielska sieć O2 ma zaproponować w swojej ofercie subsydiowane notebooki Apple'a.

Pierwszym subsydiowanym modelem ma być ten najtańszy, kosztujący w sklepie 999 dolarów. Został on wybrany dlatego, gdyż jest to najtańszy model aluminiowy dostępny w ofercie Apple'a. Tym samym wymaga on najmniejszej dopłaty ze strony operatora.

W ten sposób Apple chce wejść na rynek do tej pory zajmowany przez mniejsze netbooki, których nie posiada on w swojej ofercie. Tak jak w przypadku propozycji konkurentów, klient będzie musiał podpisać dwuletnią umowę z operatorem. Jednak w przeciwieństwie do istniejących już na rynku ofert, notebooki Apple'a nie będą darmowe. Ich cena ma być "jedynie" niższa od ceny regularnej. Można się więc spodziewać niemałych dopłat ze strony operatora. Ich wartość bezwzględna będzie zapewne wyższa, niż w przypadku istniejących już ofert.

Czy zachęci to klientów do podpisywania umów na takich warunkach i właśnie z tym operatorem? Czas pokaże. Zwłaszcza że jest to informacja znajdująca sie tylko w raporcie i niepotwierdzona ze strony O2.

Ewentualna taka umowa by była kontynuacją współpracy pomiędzy obydwoma firmami. W chwili obecnej O2 posiada wyłączność na sprzedaż iPhone'a na terenie Wielkiej Brytanii.


Zobacz również