SugarSync - magiczny folder w chmurze

Jeśli zawsze chcesz mieć pod ręką ważne pliki, wypróbuj SugarSync - przenośny folder, który automatycznie synchronizuje dane i przechowuje ich kopię w Internecie.

SugarSync - magiczny folder w chmurze

Świetne narzędzie do przechowywania i synchronizacji danych. Można go z powodzeniem używać zamiast tradycyjnego, noszonego stale przy sobie pendrive’a.

SugarSync to jedna z popularnych ostatnio usług do przechowywania i synchronizacji plików w chmurze. Narzędzie potrafi połączyć wiele różnych urządzeń, włączając w to komputery Mac i PC. Swoje dane możesz przeglądać i otwierać, a także wysyłać z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android, Blackberry, iOS, Symbian lub Windows Phone 7.

Popularna także w Polsce usługa Dropbox oferuje dokładnie te same funkcje, ale w wersji bezpłatnej daje tylko 2 GB miejsca. W SugarSync masz za darmo aż 5 GB. Jest też szansa na dodatkowe miejsce, które uzyskasz, zapraszając nowych użytkowników (500 MB za jedną osobę) i wykonując zadania (jednym z nich jest instalacja menedżera usługi w komputerze z Windows). Dostępne są również konta płatne.

Usługa nie ma polskiej wersji językowej, a ponadto bywa czasem niestabilna. Z drugiej strony jednak jest wyposażona w prosty odtwarzacz muzyki z obsługą list odtwarzania. Niewielką wadą aplikacji jest brak "przewijania" piosenek. Możemy tylko skakać od jednej do drugiej, ale bez możliwości przejścia do konkretnej sekundy utworu.

Gdy zaktualizujesz plik w "magicznym" folderze, SugarSync automatycznie zsynchronizuje dane i pozwoli na dostęp do nich z innych urządzeń. Przydaje się to w pracy zespołowej (foldery i pliki można udostępniać znajomym), a także gdy chcesz popracować w biurze nad dokumentem zapisanym w domu. Ponadto dostajesz do dyspozycji galerie zdjęć z łatwym do zapamiętania adresem, którym możesz się podzielić w dowolnym serwisie społecznościowym lub przez e-mail.

WERDYKT PC WORLDA: 8,4/10

PLUSY:

- ponad 5 GB miejsca za darmo

- dostępność aplikacji dla prawie wszystkich smartfonów i tabletów

- odtwarzacz muzyki i galerie zdjęć

MINUSY:

- brak polskiej wersji językowej

- kłopoty ze stabilnością