Summer Game Fest 2020 - zaprasza nas na wydarzenia związane z Cyberpunk 2077 oraz grami na Xbox Series X

Organizatorzy Summer Game Fest 2020 ujawnili, co czeka na sympatyków elektronicznej rozrywki w nadchodzących miesiącach.

Summer Game Fest 2020 to wyjątkowe wydarzenie, którego zadaniem jest zastąpienie wszystkich targów i wydarzeń gamingowych odwołanych z powodu pandemii koronawirusa. Jego głównym pomysłodawcą jest znany i ceniony dziennikarz - Geoff Keighley, który będzie również głównym prowadzącym wielu transmisji, które odbędą się w ramach Summer Game Fest 2020.

Dzisiaj poznaliśmy wstępny plan wydarzeń, które czekają na nas w ramach tego niezwykłego festiwalu. Już jutro - 7 maja o godzinie 17:00, odbędzie się Inside Xbox, na którym zobaczymy jak prezentują się w akcji gry na konsolę Xbox Series X. Następnie - 12 maja, Geoff Keighley osobiście poprowadzi transmisję, podczas której zaprezentowana zostanie nowa produkcja. Z całą pewnością możemy spodziewać się czegoś dużego.

Zobacz również:

  • Cyberpunk 2077 DLC – premiera, historia, cena, plotki i fakty. Wszystko co wiemy
  • Wielka wyprzedaż gier w Xbox Store. Sprawdź najlepsze okazje

W czerwcu czekają na nas kolejne niespodzianki. Od 9 do 12 czerwca potrwa Steam Game Festival: Summer Edition, natomiast 11 czerwca odbędzie się EA Play, na którym poznamy nowości jakie szykuje dla nas Electronic Arts. Tego samego dnia czeka nas "Night City Wire", czyli podróż w świat Cyberpunk 2077 razem z CD Projekt RED. Wielce prawdopodobne, że zobaczymy wówczas nowy gameplay z gry.

Lipiec przyniesie ze sobą przede wszystkim TennoCon 2020, czyli wielkie wydarzenie dla sympatyków gry Warframe. Pod koniec września (dokładnie 24) Geoff Keighley poprowadzi ceremonię otwarcia targów Gamescom 2020, czyli Opening Night Live. Przy okazji warto przypomnieć, że włodarze europejskich targów gamingowych już wcześniej zapowiedzieli, że nie dadzą się pandemii i w całości przeniosą się do sieci.

Należy oczywiście pamiętać, że to dopiero przedsmak tego, co nas czeka podczas Summer Game Fest 2020. Sami organizatorzy podkreślają, że ich celem jest zjednoczenie gamingowej społeczności w tym trudnym dla wszystkich okresie, a samo wydarzenie należy traktować jak serię letnich koncertów.

Zobacz również: Call of Duty: Warzone - Activision ujawniło plany dotyczące przyszłości gry, powstaną wersje na PS5 i Xbox Series X

źródło: gematsu.com