Sun wprowadzi reklamy do Open Office?

Firma Sun poinformowała o zamieszczeniu oferty sprzedaży miejsc na reklamy, jakie miałyby się ukazać w programie Open Office. Działanie takie ma wnieść do projektu tworzenia pakietu dodatkową ilość pieniędzy.

Tworzenie pakietu Open Office wspierane jest przez firmę Sun. Prezes tej spółki, Jonathan Schwartz, twierdzi jednak że ma pomysł jak sprowadzić do projektu większą ilość pieniędzy. Na swoim oficjalnym Blogu pisze on, że na razie chce się po prostu zorientować kto byłby zainteresowany ewentualnym partnerstwem.

Schwartz liczy się z tym, że włączenie reklam do programu Open Office może zostać negatywnie przyjęte przez użytkowników.

"Zdaje sobie sprawę z tego, że taki ruch może zostać negatywnie odebrany przez moich przyjaciół ze społeczności wolnego oprogramowania. Jednak moim zdaniem reklamy mogą przynieść mnóstwo korzyści. Mówimy tu o sporej ilości pieniędzy jakie mogłyby zostać przeznaczone na ulepszenie istniejącego pakietu."

Przypomnijmy, że w niecały miesiąc po premierze Open Office w wersji 3.0 pakiet ściągnęło niemal 10 milionów użytkowników. Szacuje się, że nowa wersja pakietu przyciągnie od 150 do 200 milionów ludzi.


Zobacz również