Super Flexible File Synchronizer 5.49 - elastyczny synchronizator danych

Super Flexible File Synchronizer to synchronizator do zadań specjalnych. Zainstaluj go jeżeli musisz precyzyjnie określić parametry aktualizacji danych bądź tworzenia różnych kopii zapasowych, korzystasz z różnego rodzaju nośników i przechowujesz pliki w Internecie. Jego zaawansowane możliwości na pewno cię zaskoczą.

Werdykt PC Worlda

Super Flexible File Synchronizer 5.49

Program przydatny w sytuacjach, w których należy precyzyjnie określić warunki synchronizacji, czas i parametry porównywania. Przeznaczony do zaawansowanych zadań choć domyślne ustawienia oraz wbudowany kreator pozwalają na swobodne korzystanie z niego nawet początkującym użytkownikom. Szkoda, że jest tak drogi

Zalety

- możliwość precyzyjnej konfiguracji atrybutów porównywania plików

- rozbudowany harmonogram

- rozbudowane filtry

- możliwość szyfrowania danych

Wady

- brak polskiej wersji językowej

- wysoka cena

Cena: 60 dol

Info: Super Flexible File Synchronizer 5.49<

Super Flexible File Synchronizer 5.49 to narzędzie do synchronizacji i tworzenia kopii zapasowych danych. Program działa z nośnikami wbudowanymi w komputer, zewnętrznymi oraz dyskami sieciowymi. Nie stanowią dal niego problemu serwery umieszczone w Internecie. Zaawansowane możliwości konfiguracji czynią z niego bardzo elastyczne narzędzie.

Obsługę Super Flexible File Synchronizera ułatwia tryb kreatora. Domyślne ustawienia oraz kilka prostych pytań zadanych użytkownikowi pozwalają tworzyć profile synchronizacji nawet początkującym. To niezbędne rozwiązanie, ponieważ liczba opcji konfiguracyjnych i parametrów w trybie zaawansowanym może przyprawić o zawrót głowy. Oprócz tradycyjnych nośników program obsługuje serwery FTP i SFTP, komunikację SSH, radzi sobie ze standardami WebDAV i Amazon S3. Potrafi aktualizować fragmenty plików, kompresować dane i szyfrować je za pomocą 256-bitowego algorytmu AES. Obsługuj pliki o rozmiarach większych niż 4GB. Możliwość funkcjonowania, jako usługa systemowa uniezależnia zdefiniowane harmonogramy operacji od zalogowanego użytkownika. Precyzyjne filtry pozwalają dokładnie wybierać dane do skopiowania bądź synchronizacji oraz ułatwiają ich przeglądanie. O wszystkich przeprowadzonych operacjach SFFS może poinformować administratora za pomocą wiadomości e-mail. Opcja synchronizacji w czasie rzeczywistym pozwala na bieżąco monitorować zawartość określonych katalogów i błyskawicznie tworzyć ich odbicia lustrzane.

W najnowszej wersji Super Flexible File Synchronizera usunięto miedzy innymi błędy z kasowaniem danych w podkatalogach w trakcie działania niektórych funkcji. Zmodyfikowano i poprawiono także sposób funkcjonowania wielu narzędzi. Łatwiej zarządza się teraz danymi oznaczonymi do skasowania, a funkcja inteligentnego śledzenia nie ma już problemów z wykrywaniem skasowanych katalogów. Autorzy zdefiniowali także domyślny limit pojemności folderów przeznaczonych na usuwane pliki. W poprzednich wersjach, jeżeli użytkownik nie określił tego parametru kasowane pliki mogły rozrastać się w nieskończoność. Prawidłowo działa także kasowanie danych. Jeżeli operacja przenoszenia do kosza nie powiedzie się bądź zostanie przerwana plik nie zostanie utracony. Wcześniej rezultat takiego działania bywał nieokreślony. Jeżeli zaś przerwana zostanie procedura pakowania aplikacja poinformuje o jej niepowodzeniu, a nie sukcesie. Autorzy zmodyfikowali również zachowanie harmonogramu zadań w sytuacjach, gdy użytkownik zmieni czas przeprowadzania operacji. Lepiej działa teraz transfer dużych danych przy użyciu standardu WebDAV. Usunięto również pojawiające się w trakcie takiego przesyłania błędy. Konfiguracja przemieszczania plików pomiędzy serwerami FTP i za pomocą innych protokołów sieciowych nie wymaga zwracania uwagi na wielkość używanych liter w różnych parametrach i danych.

SFFS nie ma polskiej wersji językowej, co może okazać się kłopotliwe jeżeli użytkownik będzie chciał skorzystać z rozbudowanych funkcji i opcji konfiguracyjnych programu. Wariant bezpłatny aplikacji działa bez żadnych ograniczeń przez 30 dni.