Super Mario Bros. największą porażką Boba Hoskinsa

Bob Hoskins to aktor o bogatej karierze okraszonej nominacją do Oscara i licznymi nagrodami. Znany jest także z tego, że wcielił się w postać Mario w filmie Super Mario Bros.. Opowiadając o swoich największych życiowych rozczarowaniach aktory wymienia właśnie ekranizację gry.

Film Super Mario Bros. wszedł na ekrany w 1993 roku i nie zyskał sobie przychylnych opinii. Prawdę powiedziawszy jest prawie powszechnie uznawany za fatalny. W serwisie RottenTomatoes.com jego średnia ocen wynosi 13 procent.

Możliwe, że Bob Hoskins uznałby tę ocenę za zbyt wysoką. Tak przynajmniej może wynikać z odpowiedzi jakich udzielił podczas niedawnego wywiadu.

Na pytanie, jaka była jego najgorsza praca odpowiedział, że Super Mario Brothers. Identycznej odpowiedzi udzielił zapytany o swoje największe życiowe rozczarowanie. Natomiast na pytanie, co by zmienił w swojej przeszłości, gdyby mógł, odpowiedział, że nie zagrałby w filmie Super Mario Brothers.

Cały wywiad z aktorem dotyczący jego życia można przeczytać w języku angielskim na stronie internetowej dziennika The Guardian.