Super Mario Galaxy w październiku?

Prestiżowy japoński magazyn Famitsu donosi, że już za kilka miesięcy możemy spodziewać się hucznej premiery Super Mario Galaxy. Jeżeli doniesienia okażą się prawdziwe, to gra zadebiutuje japońskim rynku w październiku bieżącego roku.

Super Mario Galaxy w październiku?

Stanowisko to potwierdzałoby wcześniejsze wypowiedzi Reggiego Fils-Aimesa, prezesa Nintendo of America , który kilka miesięcy temu, w wywiadzie dla MTV stwierdził, że Galaxy ukaże się na rynku "między marcem a grudniem 2007". Jakiś czas temu, sprawę skomentował również Shigeru Miyamoto. Powiedział, że "gra zadebiutuje jeszcze w tym roku".

Samo Famitsu wyznaczyło premierę Super Mario Galaxy na październik 2007. Gra przeznaczona jest na konsolę Nintendo Wii.

Główny bohater SMG tym razem powędruje w przestrzeń kosmiczną. Miejscem akcji będą liczne ciała niebieskie - każde z nich o innej grawitacji, kolorystyce oraz nowym rodzajem napotykanych przeciwników.

Sposób rozgrywki pozostanie niezmieniony. Trzeba przygotować się na bieg, skakanie, zbieranie monet i rozmaitych dopalaczy oraz walkę z potężnymi bossami.

W grze znajdzie zastosowanie pilot Wii. Posłuży do sterownia postacią, wykonywania ruchów specjalnych oraz odkrywania różnego rodzaju ukrytych elementów.