Super Street Fighter IV: Arcade Edition DLC pojawi się 7 czerwca

Capcom zapowiedziało wydanie nowego DLC do gry Super Street Fighter IV o nazwie Arcade Edition. Przy okazji poznaliśmy też mnóstwo ciekawych szczegółów.

Super Street Fighter IV: Arcade Edition trafi do sprzedaży już 7 czerwca. Warto podkreślić, że DLC będzie dostępne jedynie dla posiadaczy gry Super Street Fighter IV. Ci, którzy zakupili zwykłe Street Fighter IV nie będą niestety mogli skorzystać z nowych opcji.

Wśród kilku najciekawszych nowości warto wymienić chociażby zmianę balansu postaci. Teraz wszystkie będą sobie niemal równe tak, by w jak największym stopniu rozgrywka przypominała liczne tytuły arcade. Co ciekawe, nie zabraknie także czterech, zupełnie nowych postaci.

By móc skorzystać z Super Street Fighter IV: Arcade Edition, należy najpierw pobrać specjalne uaktualnienie, a następnie zdecydować się na wydanie 15 dolarów (lub 1200 punktów Microsoftu). Nowe DLC będzie oczywiście dostępne na takich platformach jak Xbox 360 oraz PlayStation 3.

Gracze, którzy nie zdecydują się na zakup dodatku, po pobraniu uaktualnienia, nadal będą mogli brać udział w walkach przeciwko osobom, które zainstalowały Arcade Edition. Niestety, potyczki będą ograniczone tylko i wyłącznie do starych postaci (znaczy to, że w tych meczach również osoby posiadające DLC nie będą mogły z nich skorzystać).

Warto także dodać, że Super Street Fighter IV w wersji razem z nowym DLC będzie dostępne w sprzedaży już od 28 czerwca (na PlayStation 3 oraz Xboxa 360). Wersja na PC ma się ukazać na początku lipca.

Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na oficjalną stronę Capcom.