Super Street Fighter IV Arcade Edition: wersja PC z mocnym DRM

Gra w wersji PC będzie zawierała DRM, który ograniczy dostęp do znacznej części gry osobom, które z jakiegoś powodu nie maja Internetu. Takie rozwiązanie ma chronić grę Super Street Fighter IV Arcade Edition przed piratami.

Capcom mówi, że poprzednia cześć gry miała wielkie problemy z piratami i hakerami, którzy prowadzili do zamieszania na liście najlepszych wyników. Wprowadzona ochrona opiera się na integracji z systemem Games for Windows Live. Dostęp do pełnej gry będą miały tylko osoby zalogowane do tego serwisu.

No dobrze. Ale co z graczami, którzy nie maja niezawodnego połączenia internetowego? Co z tymi, których połączenie odmówiło posłuszeństwa w najważniejszym momencie rozgrywki oraz z osobami, które żyją w krajach nieobsługiwanym przez Games for Windows Live?

Będą oni mogli korzystać tylko z okrojonej wersji Street Fighter IV Arcade Edition. Dla nich dostępnych będzie tylko 15 spośród 39 postaci. Nie będą też mogli zapisywać ustawień ani postępu w grze. Nawet wcześniej zakupione przez nich dodatki DLC zostaną zablokowane.

Jeśli połączeni z Internetem zostanie zerwane w trakcie rozgrywki, to będzie ona trwała do momentu wyraźnej przerwy w grze. Chodzi tu np. o chwilę wyjścia do menu. Wtedy gracz zostanie poproszony o zalogowanie się do Games for Windows Live, a jeśli nie będzie w stanie to gra zostanie zrestartowana w ograniczonej wersji.

Na koniec jeszcze porada od firmy Capcom dla graczy z krajów bez wsparcie Game for Windows Live: Wielu graczy w nieobsługiwanych krajach zakłada konta z obsługiwanych krajów. Nie ma to jak pozytywne myślenie.