Super Talent RC8 - "pendrive" z transferem 200 MB/s

RC8 to oznaczenie najnowszego "pendrive'a" firmy Super Talent, który pozwala po wpięciu do portu USB 3.0 na transfer danych z prędkością 200 MB/s.

Najnowszy przenośny dysk SSD firmy Super Talent

Najnowszy przenośny dysk SSD firmy Super Talent

Polecamy:

Zobacz też:

Słowo pendrive nie bez przyczyny zostało ujęte w cudzysłów. RC8 to w rzeczywistości dysk typu SSD, który jednakże swoim wyglądem nie różni się od zwykłej przenośnej pamięci USB.

Produkt firmy Super Talent korzysta z kontrolera SF-1222 i zbudowany został w oparciu o wykonane w 25-nanometrowym procesie technologicznym chipy MLC NAND flash. Komunikuje się z komputerem za pomocą nowoczesnego, szybkiego interfejsu USB 3.0, dzięki któremu potrafi przesyłać dane (zapis i odczyt) z prędkością ponad 200 MB/s.

Oczywiście urządzenie jest wstecznie kompatybilne ze starszą wersją interfejsu USB. W przypadku skorzystania z takiego portu trzeba jednak mieć świadomość, że "pendrive" nie zapewni wcześniej wspomnianej szybkości - zostanie ona "obcięta" do ok. 40 MB/s.

Warto dodać, że RC8 dostępny będzie w trzech wersjach: o pojemności 25 GB, 50 GB i 100 GB.

Urządzenia powinny się pojawić w sprzedaży pod koniec tego miesiąca. Producent niestety nie podał ich dokładnych cen. Prawdopodobnie jednak za 50 GB model trzeba będzie zapłacić ok. 110 dolarów.