Super-pojemny dysk zewnętrzny Hitachi

Na trwających w Hannoverze targach CeBIT firma Hitachi zaprezentowała zewnętrzny dysk twardy o pojemności 400 GB z czytnikiem kart pamięci flash '8-in-1'. EasyBak Media może służyć nie tylko jako dodatkowy dysk podłączany do komputera, ale także jako samodzielnie działające urządzenie do przechowywania danych.

Dyski EasyBak Media będą dostępne także w wersjach o mniejszych pojemnościach - 160 i 250 GB. Prędkość dysku we wszystkich modelach wynosi 7,2 tys. obrotów na minutę. Czytnik kart '8-in-1' obsługuje takie formaty kart pamięci jak Hitachi Microdrive, CompactFlash (I i II), SecureDigital, Multimedia Card, MemoryStick (a także MemoryStick Pro) oraz eXtremeDigital. Dysk wyposażony jest także w port USB 2.0.

W skład serii produktów Hitachi EasyBak wchodzą również urządzenia EasyBak Travel oraz EasyBak Data. Pierwsze z nich, przeznaczone dla użytkowników urządzeń przenośnych (np. odtwarzaczy muzycznych lub aparatów cyfrowych), oferuje 40 GB miejsca oraz standardowo - czytnik kart '8-in-1' i interfejs USB 2,0. Natomiast za pomocą EasyBak Data, dostępnego w tych samych wersjach pojemności, co EB Media, można w łatwy sposób dokonać 'back-up'u' danych przechowywanych na dysku 'peceta'.

EasyBak Travel jest już dostępne w sprzedaży. Pozostałe urządzenia wejdą na rynek pod koniec marca 2005 r.

Więcej informacji na stronie producenta.


Zobacz również