SuperGratisy

Pozwól nam zabrać cię w kolejną podróż po świecie aplikacji typu freeware oraz open source, za których użytkowanie nie płacisz nawet grosza.


Pozwól nam zabrać cię w kolejną podróż po świecie aplikacji typu freeware oraz open source, za których użytkowanie nie płacisz nawet grosza.

W bieżącym odcinku przedstawiamy aplikację Total Uninstall, dzięki której w prosty sposób usuniesz zbędne programy ze swojego peceta. Fresh View to organizer, który pozwoli uporządkować multimedia. Duplicate Cleaner zlokalizuje oraz wyeliminuje zduplikowane dane, a CCleaner pozbędzie się zbędnych, tymczasowych i nieużywanych plików. Defraggler przyspieszy pracę komputera, porządkując system plików, zaś Auslogics Registry Defrag odświeży rejestr systemowy. Na koniec gadżet dla znudzonych pulpitem systemu Windows, program 360desktop.

Total Uninstall 5.0.0 (FR)

Skutecznie usuwanie programów

Total Uninstall 5.0.0 (FR)

Total Uninstall 5.0.0 (FR)

Każda osoba intensywnie korzystająca z komputera na pewno zauważa różnicę w szybkości i stabilności jego działania zaraz po zainstalowaniu systemu operacyjnego i po kilku miesiącach jego eksploatacji. Składa się na to wiele czynników, a głównym winowajcą spowolnienia są instalowane przez użytkownika aplikacje, które mimo późniejszego procesu usuwania ich z komputera, zostawiają za sobą ślady w postaci wpisów w rejestrze czy zbędnych plików zmniejszających wydajność systemu. Total Uninstall jest programem, który umożliwia kompleksowe usuwanie zainstalowanych aplikacji z systemu Windows. Narzędzie dokładnie analizuje wszystkie programy w systemie operacyjnym, precyzyjnie określając poczynione przez nie zmiany - dzięki temu użytkownik chcący pozbyć się określonego oprogramowania może być pewien, że w jego komputerze nie zostanie śladu wpływającego na zmniejszenie efektywności działania maszyny.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/2ef50

Fresh View 7.58 (FR)

Porządkowanie multimediów

Fresh View 7.58 (FR)

Fresh View 7.58 (FR)

Nierzadko przechowujemy w komputerze tysiące zdjęć, plików z muzyką czy też filmów. Trudno jest zachować porządek w dużej bibliotece multimediów, dlatego warto skorzystać z oprogramowania, które pozwoli w prosty sposób zarządzać tego typu plikami. Doskonałym narzędziem wspomagającym zarządzanie multimediami jest Fresh View. Program, mimo nieskomplikowanego interfejsu, ma ogromne możliwości. Przede wszystkim może on zastąpić przeglądarkę plików muzycznych, wideo czy graficznych - można nim otworzyć najpopularniejsze formaty związane z tym typem danych. Dobrze sprawdzają się też funkcje związane z organizowaniem multimediów - można jednym kliknięciem przekonwertować pliki na inny format, stworzyć galerie w formacie HTML, listę posiadanych pozycji czy wydrukować wiele zdjęć jednocześnie. Ważną zaletą aplikacji jest duża szybkość jej działania.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/625e4

Duplicate Cleaner 1.3 (FR)

Usuń powielone pliki

Duplicate Cleaner 1.3 (FR)

Duplicate Cleaner 1.3 (FR)

Dawno minęły czasy, gdy system operacyjny zajmował kilka megabajtów pamięci, a wszystkie dane użytkownika można było zmieścić na jednej dyskietce. Obecnie w komputerze każdego z nas znajdują się dziesiątki tysięcy plików, wśród których tylko mały procent to dane używane bezpośrednio przez użytkownika. Niestety, w trakcie pracy z komputerem generowane są ogromne ilości plików, które często są zwielokrotniane przez najróżniejsze programy czy samego użytkownika. Powtarzające się informacje nie dość, że zajmują cenne miejsce na twardym dysku, to dodatkowo zmniejszają wydajność pracy systemu operacyjnego - remedium jest program Duplicate Cleaner. Narzędzie umożliwia dokładną analizę plików występujących w pamięci komputera i wykrywa zduplikowane dane. Odnajdywanie dubletów odbywa się poprzez analizę sum kontrolnych, nazw, dat modyfikacji oraz rozmiarów plików.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/5ba3b

CCleaner 2.13 (FR)

Pozbądź się śmieci

CCleaner 2.13 (FR)

CCleaner 2.13 (FR)

Surfowanie po Internecie, instalowanie aplikacji czy nawet proste czynności wykonywane na komputerze pociągają ze sobą generowanie ogromnych ilości zbędnych plików. Zajmują one miejsce na dysku, a także zmniejszają wydajność systemu operacyjnego - warto się ich pozbyć. Narzędziem, które umożliwia szybkie, a zarazem bezpieczne usunięcie niepotrzebnych plików jest CCleaner. Program jest prosty w obsłudze, ale zarazem wyjątkowo skuteczny w wynajdywaniu nieużytków - wyeliminuje pliki tymczasowe, a także opróżni kosz, skasuje pliki dziennika Windows, niepełne fragmenty danych oraz wiele innych. Należy podkreślić, że korzystanie z programu jest bezpieczne i nie ma groźby uszkodzenia jakichkolwiek aplikacji czy systemu operacyjnego. Dodatkowym plusem narzędzia jest możliwość łatwego odinstalowania dowolnych aplikacji czy zarządzanie listą programów uruchamianych wraz z włączeniem komputera.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/09084

Defraggler 1.04 (FR)

Wydajny system plików

Defraggler 1.04 (FR)

Defraggler 1.04 (FR)

Defragmentacja plików na twardym dysku użytkownika ma niebagatelny wpływ na wydajność komputera oraz stabilność pracy systemu operacyjnego. Dzięki niej najważniejsze dane przenoszone są do początkowych sektorów pamięci masowej, umożliwiając szybszy dostęp do nich, zaś zminimalizowanie zjawiska fragmentacji plików przyspiesza ich odczytywanie i używanie przez system operacyjny. Aplikacją, która w prosty sposób pozwala przeprowadzić defragmentację dysków jest Defraggler. Program ma nieskomplikowany interfejs oraz jedynie najważniejsze funkcje potrzebne w tego typu oprogramowaniu. Użytkownik może jednym kliknięciem przeanalizować stan systemu plików na poszczególnych partycjach, a następnie zdefragmentować je. Dodatkowo można skorzystać z trybu cyklicznego usuwania fragmentacji na dyskach, która może odbywać się o określonej przez użytkownika porze i częstotliwości. Program ma też funkcję wykrywania oraz eliminowania błędów w systemie plików.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/5ba6d

Auslogics Registry Defrag 1.1 (FR)

Komputerowy inspektor

Auslogics Registry Defrag 1.1 (FR)

Auslogics Registry Defrag 1.1 (FR)

W systemie operacyjnym Windows nic nie dzieje się bez udziału rejestru systemowego, który zawiera wszystkie kluczowe ustawienia wymagane do sprawnego działania. Już po kliku tygodniach od instalacji systemu, rejestr rozrasta się do dużych rozmiarów i, podobnie jak w przypadku systemu plików, poszczególne wpisy rejestru wykonywane są nieefektywnie. Prostą i skuteczną aplikacją, która przeprowadzi analizę i optymalizację rejestru systemowego jest Auslogics Registry Defrag. Program jest łatwy w obsłudze, ponieważ jest kreatorem, który prowadzi użytkownika przez poszczególne etapy procesu defragmentacji rejestru. Dużą zaletą programu jest szybkość działania - optymalizacja trwa zaledwie kilka sekund. Skutki działania aplikacji są widoczne gołym okiem - szybkość pracy rejestru, jeśli zawiera on dużo wpisów może wzrosnąć nawet o 5-10%. Niestety jak do tej pory narzędzia nie wyposażono w mechanizm automatycznego działania oraz polski interfejs.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/e90e3

360desktop 0.6 (FR)

Szeroki pulpit w systemie Windows

Jedną z niezmiennych części systemu operacyjnego Windows jest pulpit, którego zasada działania nie uległa jakimkolwiek zmianom od początku istnienia produktu Microsoftu. Standardowo przestrzeń użytkownika ogranicza się do widocznego pola, jednak dzięki aplikacji 360desktop można zyskać praktycznie nieograniczoną ilość dodatkowego miejsca. Program pozwala płynnie przewijać pulpit, który w różnych miejscach może zawierać odmienne typy danych. Użytkownik może skorzystać z szeregu efektownych wizualnie tapet, a także umieszczać na nich dowolne elementy stron internetowych tak, aby były one widoczne w wybranym miejscu szerokiego pulpitu - mogą to być np. widżety, filmy z serwisu YouTube oraz wiele innych. Co ciekawe, program obciąża komputer w minimalnym stopniu, a proces przewijania pulpitu odbywa się płynnie. Dodatkowo aplikacja umożliwia dzielenie się zawartością swojego pulpitu z innymi internautami z zainstalowanym narzędziem 360desktop.

pobierz http://p1.pcworld.pl/r/f4a83