SuperGratisy

Autorzy darmowego oprogramowania już dawno udowodnili, że ich produktów nie można nazwać gorszymi od komercyjnych aplikacji. Bezpłatne oprogramowanie przyciąga do siebie rzesze zwolenników, czemu trudno się dziwić - jest dużo perełek, z których warto skorzystać. W poniższym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie.


Autorzy darmowego oprogramowania już dawno udowodnili, że ich produktów nie można nazwać gorszymi od komercyjnych aplikacji. Bezpłatne oprogramowanie przyciąga do siebie rzesze zwolenników, czemu trudno się dziwić - jest dużo perełek, z których warto skorzystać. W poniższym zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie.

Opinia eksperta - Dariusz Utracki

W przeglądzie znajdziesz program Gladinet Cloud Desktop, pozwalający utworzyć wirtualny dysk zawierający dane z popularnych aplikacji webowych. XHeader to program graficzny, który umożliwia szybkie stworzenie efektownych czołówek graficznych. Aplikacja Life Photo Maker pozwoli ożywić cyfrowe zdjęcia z wakacji, a Photobie to sprawny fotoretuszer, Transmute pozwoli przekonwertować zakładki między przeglądarkami, MediaInfo udzieli szczegółowych informacji o plikach multimedialnych, zaś Skyfire jest fantastyczną przeglądarką WWW do telefonów komórkowych.

MediaInfo 0.7.8 (FR)

Na problemy z kodekami

MediaInfo 0.7.8 (FR)

MediaInfo 0.7.8 (FR)

Korzystając z komputera do wyświetlania multimediów, z pewnością większość użytkowników stanęła niejednokrotnie wobec problemu braku odpowiednich kodeków. Wyjściem z sytuacji jest zainstalowanie paczek z dekoderami, jednak zawierają one często składniki, które mogą spowolnić pracę komputera, a w najgorszym przypadku nawet uszkodzić system operacyjny. Problem znika dzięki użyciu programu MediaInfo, który dostarcza szczegółowych informacji o wybranym pliku multimedialnym. Wyświetlane są takie informacje, jak rozmiar pliku, długość materiału, jego jakość, aplikacja użyta do jego zakodowania, ale także szczegółowe dane o dźwięku i obrazie. Dodatkowo, wśród wielu danych wyświetlanych w programie umieszczone zostały przyciski, które odsyłają do strony internetowej z kodekiem, który należy zainstalować, aby poprawnie uruchomić materiał dźwiękowy czy filmowy. Aplikacja ma interfejs w języku polskim.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/71c65

Skyfire 0.85 (FR)

Komórkowa przeglądarka bez kompromisów

Skyfire 0.85 (FR)

Skyfire 0.85 (FR)

Komórki stały się przez ostatnie lata urządzeniami, które można użyć w roli odtwarzacza muzyki, filmów, podręcznego notesu, a także narzędzia do surfowania po Internecie. Niestety, większość komórkowych przeglądarek wyświetla witryny bardzo okrojone, a z ich treści dostępny jest tekst i proste grafiki. Sytuację zmienia Skyfire, która pozwala przeglądać strony internetowe w telefonie tak, jak w komputerze. Aplikacja działa szybko, obsługuje Flash (stosowany np. do wyświetlania filmów na YouTube), język programowania JavaScript (w tym coraz częściej stosowany AJAX) i wiele innych. Skyfire ma wygodny interfejs, dzięki czemu nawigowanie po nawet najbardziej rozbudowanych portalach nie stanowi kłopotu. Program pozwala tworzyć listę ulubionych witryn, a nawet wysyłać adresy SMS-em. Aplikacja dostępna jest w wersjach na zaawansowane telefony komórkowe działające pod kontrolą systemu Windows Mobile lub Symbian.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/28848

Gladinet 0.8.44.2046 (FR)

Usługi sieciowe jako dysk

Gladinet 0.8.44.2046 (FR)

Gladinet 0.8.44.2046 (FR)

Korzystanie z usług sieciowych ma wiele zalet - przechowywane na nich dane są zazwyczaj bezpieczne, można z nich korzystać z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu czy pracować w grupie nad jednym dokumentem. Gladinet to aplikacja, która umożliwia stworzenie w systemie Windows wirtualnego dysku twardego (oznaczonego literą Y) zawierającego pliki znajdujące się w ramach kilku usług webowych. Zdjęcia, dokumenty itp. wyświetlane są jak standardowe pliki znajdujące się na lokalnym dysku. Program jest obecnie w fazie testów i można spodziewać się jego ciągłego udoskonalania oraz zwiększania możliwości, jednak już teraz można z powodzeniem korzystać z zasobów Google Docs, Amazon Storage, Picasa Web Album oraz Windows Live SkyDrive. Program pozwala także korzystać z kilkunastu aplikacji webowych z okienka aplikacji, a także łatwo dzielić się danymi ze swoimi kontaktami.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/2dfd8

XHeader 1.1 (FR)

Grafika na stronę w sekundy

XHeader 1.1 (FR)

XHeader 1.1 (FR)

XHeader to aplikacja, która pozwala łatwo i szybko stworzyć efektownie wyglądający nagłówek witryny WWW. Praca z programem polega na wybraniu gotowego szablonu i zmodyfikowaniu go za pomocą prostych narzędzi, czyli np. dodaniu dowolnej figurę geometryczną lub tekstu. Lista przykładowych dokumentów jest imponująca, bo przekracza tysiąc (by skorzystać ze wszystkich, należy zarejestrować aplikację). Wadą XHeadera 1.1 jest brak funkcji umożliwiającej cofanie wykonanych akcji - nie ma odwrotu od wprowadzonych zmian. Program dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/2f0e1

Life Photo Maker 1.1 (FR)

Dodaj śnieg do zdjęć

Life Photo Maker 1.1 (FR)

Life Photo Maker 1.1 (FR)

Life Photo Maker to nietypowa - i bardzo interesująca - aplikacja graficzna służąca do manipulacji zdjęciami. W przeciwieństwie do większości programów graficznych nie pozwala ona na retusz, usunięcie zbędnych elementów itp., ale umożliwia ich ożywienie przez dodanie elementów takich, jak śnieg, deszcz i wiele innych. Jeśli na zdjęciu znajduje się zbiornik wodny, istnieje możliwość łatwego przekształcenia nieruchomego obrazu na realistyczny efekt poruszającej się wody. Produktem końcowym pracy z aplikacją Life Photo Maker może być animowany plik o rozszerzeniu GIF, wygaszacz ekranu do wyświetlania w systemie Windows lub film zakodowany w formacie AVI. W darmowej wersji możliwe jest skorzystanie z dwóch efektów jednocześnie dla jednego pliku graficznego. Osoby zainteresowane większymi możliwościami programu (m.in. zwiększenie limitu jednoczesnych efektów do 6) mogą wykupić dodatkowe efekty - jest to koszt około 25 dolarów.

pobierz http://p1.pcworld.pl/r/f8f5f

Photobie Design Studio 2.2.1 (FR)

Idealny kompan dla grafika

Photobie Design Studio 2.2.1 (FR)

Photobie Design Studio 2.2.1 (FR)

Photobie Design Studio to prosta w obsłudze aplikacja pozwalająca modyfikować najpopularniejsze typy plików graficznych. Program ma duże możliwości obróbki zdjęć - można zastosować filtry, kilkoma zaledwie kliknięciami dodać obramowanie, zastosować jeden z długiej listy efektów graficznych itp. Photobie Design Studio jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie są biegłe w aplikacjach takich jak Adobe Photoshop czy GIMP, a chciałyby szybko i bez kłopotów zmodyfikować wykonane przez siebie zdjęcia. Aplikacja ma wbudowany mechanizm przeglądania zdjęć znajdujących się na dysku oraz funkcję szybkiego tworzenia animowanych plików graficznych z rozszerzeniem GIF. Choć przeznaczony dla amatorów, program ma też szereg zaawansowanych funkcji - można pracować na warstwach lub modyfikować kolorystykę. Dodatkowo, na uwagę zasługuje rozbudowane narzędzie do wykonywania zrzutów ekranowych.

pobierzhttp://p1.pcworld.pl/r/edf86

Transmute 1.07 (FR)

Konwerter zakładek

Transmute 1.07 (FR)

Transmute 1.07 (FR)

Na rynku przeglądarek internetowych duży ruch - każdego miesiąca publikowane są nowe, innowacyjne wersje popularnych produktów do wyświetlania witryn internetowych. Gdy chcemy zmienić przeglądarkę, pojawia się problem z przeniesieniem zakładek - trudno oczekiwać, że użytkownik za każdym razem będzie tworzył swą listę od nowa lub zechce skorzystać z siermiężnych narzędzi eksportu. Rozwiązaniem problemu jest Transmute, które umożliwia konwersję pliku z zakładkami pomiędzy formatami częściej stosowanych przeglądarek internetowych. Program jest prosty w obsłudze i za pomocą kilku kliknięć można przenieść zakładki pomiędzy przeglądarkami: Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera, Apple Safari, Chromium oraz Flock. Dodatkową zaletą Transmute stanowi opcja łączenia plików z zakładkami - eliminuje to konieczność aktualizowania ulubionych witryn, jeśli użytkownik korzystał z więcej niż jednej przeglądarki jednocześnie.

pobierz http://p1.pcworld.pl/r/9a774